На живо: Левски – Струмская слава (групи) – Левски

Левски победи Струмская Слава без проблеми и решително с резултат 4: 0 в контролата, играна на стадион “Георги Аспарухов”. “Сините” поведоха след гол на Марина Петкова в 5 -ата минута. Малко по -късно Билал Бари отбеляза 2: 0. Минута преди края на първото полувреме Димитър Костадинов изведе класиката на сините напред. Девет минути преди края на мача Ивайло Найденов направи крайния резултат 4: 0.

Левски – Струмска слава 4: 0
Голмайстори: 1: 0 Марин Петков 5 ‘, 2: 0 Билал Бари 10’, 3: 0 Димитър Костадинов 44 ‘, 4: 0 Ивайло Найденов 81’

Срещата започна с минута мълчание, посветена на паметта на Иван Иванов, който е един от основателите на фракцията Синя зона В-18.

Левски създаде първата опасност в мача малко след началото му. Димитър Костадинов успешно се придвижи напред и опита да стреля от 20 метра, но топката мина покрай дясната греда на Пламен Андреев.

Струмска слава пропусна чудесна възможност да поведе в 3 -ата минута. Александър Аспарухов бе отлично поведен зад защитата на Левски, но той остана сам с вратаря на сините, разбърка се, след това стреля, но Андреев успя да убие.

Домакините поведоха в 5 -ата минута. Билал Бари игра страхотно на десния фланг. Той влезе в наказателното поле и върна топката на пеналта, където Марин Петков не остави шанс за вратаря на противника с мощен удар.

Малко по -късно Левски постигна втората цел. Драган Михайлович постигна добър напредък по десния фланг и влезе в наказателното поле. Билал Бари успя да изпревари защитника на гостите и да хване топката. Първоначално вратарят на Струмски Слава Петър Маринов успя да избие топката с ръка, но въпреки това влетя в мрежата.

Струмская слава отговори с удар на Александър Аспарухов, който обаче беше отблъснат от Пламен Андреев.

Левски успя да стигне до третия гол в 18 -ата минута. След бърза контраатака Здравко Димитров изведе отличния Димитър Костадинов при вратаря на гостите. Халфът удари топката, но много лесно и въпреки че прехвърли защитника, защитникът на Струмская слава влезе и изби топката.

В 20 -ата минута сините пропуснаха третия гол. Драган Михайлович намери Здравко Димитров зад защитата с диагонален пас. Той имаше добър контрол над крилото на гърдите си и изведе Петър Маринов от движението, който излезе да го посрещне. В крайна сметка обаче защитникът на гостите се затича и изби точно пред вратата.

Малко по -късно Димитър Костадинов успешно изведе Билал Бари и стреля от въздуха, но топката мина покрай лявата странична греда.

Струмска слава създаде добра позиция в 28 -ата минута. След подаване от левия фланг защитата на Левски не се ориентира по най -добрия начин, позволявайки на топката да стигне до Борислав Николов, който стреля от вратата.

Пет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля много опасно от далечно разстояние, но Петър Маринов реагира добре и изби в корнер.

Малко преди края на първото полувреме Левски стигна до втория гол. Димитър Костадинов подаде пас към Марина Петков в наказателното поле, която пък намери открития Билал Бари. Нападателят вкара, но попадението не беше отчетено, тъй като той беше засаден.

На 43 -ата минута на Струмск Слава създаде поредната опасност за Андреев. Милислав Попович игра добре срещу вратаря Левски. Той фалшифицира Ивайло Найденов, който се плъзна в наказателното поле и падна. Ударът на Попович обаче премина през напречната греда.

Левски стигна до третото попадение в контраатака, когато Димитър Костадинов получи отличен пас в наказателното поле и с едно докосване успя да изпрати топката между краката на Петър Маринов и в мрежата му.

Домакините започнаха второто полувреме по -силно, а малко преди края на 5 минути от играта ударът на Здравко Димитров мина покрай лявата греда на Струмская слава.

В 57 -ата минута Левски получи шанс да изпълни свободен удар на около 30 метра от вратата на Симеон Симеонов. Георги Миланов беше зад топката, чийто удар обаче се отби в защитника на гостите и излезе в корнер.

Малко след час игра Здравко Димитров центрира след изпълнение на корнер, топката беше убита от защитник на Струмская слава, но преди Марита Петков. Младият футболист на “Левски” стреля от около 20 метра, но вратарят на радомирския тим го спаси.

На 67 -ата минута на Струмск Слава атакува по десния фланг. Топката стигна до Рус Чернаков, но центриране в наказателното поле бе нанесено от защитника на Левски.

Пет минути по -късно Иван Горанов нахлу в наказателното поле на Струмская слава и даде пас на Димитър Костадинов. Той се опита да направи добра отстъпка, но целта му беше неточна.

В 73 -ата минута Костадинов пое топката точно пред наказателното поле на гостите. Последва мигновен удар, който обаче премина високо над вратата на Струма Слава.

Четири минути по -късно Василий Димитров бе изтеглен за защита в червени тонове, но ударът му от движението беше неточен.

В 82 -ата минута Левски вкара нов гол. След края на мача топката стигна до Иван Горанов по левия фланг. Капитанът на сините успешно центрира в наказателното поле, където Ивайло Найденов остана съвсем сам и лесно прати топката в мрежата на Струмская слава.

До края на мача не бяха отбелязани нови голове и по този начин Левски победи Слава Радомир Струмская без проблеми във втора дивизия.

Композиции:

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович (4. Иван Горанов), 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордова, 22. Патрик -Габриел Галчев, 89. Андриан Краев (41. Георги Александров), 7. Георги Миланов – до (17. Антоан Стоянов), 20. Димитър Костадинов (35. Любомир Тодоров), 88. Марин Петков (36. Васил Димитров), 11. Здравко Димитров (14. Денис Динев), 19. Билал Бари (27. Асен Митков)
Резерви: 12. Ивайло Неделчев, 4. Иван Горанов, 14. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 32. Николай Арахангелов, 34. Божидар Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 36. Васил Димитров … , 41. Георги Александров
Треньор: Станимир Стоилов

Слава на гушата: 1. Петър Маринов, 91. Борис Иванов, 71. Томас Добрев, 3. Румен Сандев, 77. Никола Борисов, 11. Денислав Мицаков, 5. Мартин Костов, 8. Георги Янев, 9. Александър Аспарухов, 2. Борислав Николов – к, 10. Милислав Попович
Резерви: 99. Симеон Симеонов, 4. Мартин Аврамов, 14. Николай Щерев, 16. Кристиан Кирилов, 20. Кристиан Китов, 22. Антон Тунгаров.
Треньор: Владимир Димитров

Съдия: Йото Гарабедов