На живо: Григор Димитров – Хуберт Гуркач 3: 6, 6: 4, всичко ще се реши от третия сет – Тенис – Мъже

Григор Димитров и Хуберт Гуркач играят 3: 6, 6: 4, 1: 1 във четвъртфиналната фаза на турнира на твърди кортове в Индиън Уелс, САЩ.

Двамата започнаха мача уверено, изиграха първите си сервирни мачове без никакви проблеми, така че полякът можеше да води с 2: 1. Първите 5 гейма все още бяха ужасно равни и изобщо нямаше точки за брейк.

Двамата продължиха да правят пасове до Игра 8, която се оказа решаваща. Гуркач вкара 3 точки за пробив по време на играта и въпреки че Григор успя да спаси две точки, в крайна сметка не успя и загуби сервиса с резултат 3: 5.

Полякът продължи да показва отличния си сервис и не остави шанс за българина – 6: 3 и първия сет.

Началото на втория сет започна с гръм и трясък, след като в първия Григор победи противника с резултат 2: 0, а за съжаление в следващия гейм Гуркач върна равенството на брейкове. Темпото постепенно спадна и двамата играчи отново влязоха в канала, за да направят подаванията си относително лесни.

При резултат 3: 3 роденият по тенис номер 1 успя да се измъкне след поредната доста напрегната ситуация, в която изигра две брейк точки и остана с една гърда отпред – 4: 3. Преодолявайки този момент на напрежение обаче, българинът нанесе последния удар в играта … При резултата 5: 4 той успя да захапе много силно подаването на Гуркач, което се счупи, а при първата възможност Григор постигна целта си и вкара гол в третия сет.