На живо: Григор Димитров – Хуберт Гуркач 3: 6, 6: 4, полякът върна шут – Тенис – Мъже

Григор Димитров и Хуберт Гуркач играят с 3: 6, 6: 4, 5: 5 в четвъртфиналната фаза на турнира на твърди кортове в Индиън Уелс, САЩ.

Двамата започнаха мача уверено, изиграха първите си сервирни мачове без никакви проблеми, така че полякът можеше да води с 2: 1. Първите 5 гейма все още бяха ужасно равни и изобщо нямаше точки за брейк.

Двамата продължиха да правят пасове до Игра 8, която се оказа решаваща. Гуркач вкара 3 точки за пробив по време на играта и въпреки че Григор успя да спаси две точки, в крайна сметка не успя и загуби сервиса с резултат 3: 5.

Полякът продължи да показва отличния си сервис и не остави шанс за българина – 6: 3 и първия сет.

Началото на втория сет започна с гръм и трясък, след като в първия Григор победи противника с резултат 2: 0, а за съжаление в следващия гейм Гуркач върна равенството на брейкове. Темпото постепенно спадна и двамата играчи отново влязоха в канала, за да направят подаванията си относително лесни.

При резултат 3: 3 роденият по тенис номер 1 успя да се измъкне след поредната доста напрегната ситуация, в която изигра две брейк точки и остана с една гърда отпред – 4: 3. Преодолявайки този момент на напрежение обаче, българинът нанесе последния удар в играта … При резултата 5: 4 той успя да захапе много силно подаването на Гуркач, което се счупи, а при първата възможност Григор постигна целта си и вкара гол в третия сет.

Третият сет започна с обичайното темпо, но Хуркач отново се оказа тенисист, който пръв реализира два шанса за пробив. За наше щастие обаче Григор за пореден път демонстрира способността да използва серията си, за да излезе от трудна ситуация. Двамата продължиха да конвертират пасовете, в резултат на което Гришо има леко предимство – 3: 2.

Изглежда обаче, че Димитров е решил да повтори героизма си от мача с Даниил Медведев и изглежда ще го направи. При резултата 3: 2 той вкара 2 брейк точки, за да се възползва от втория шанс на поляка, а след това успя да затвърди успеха на сервиса си, напред напред 5: 2. Така той принуди Хуркач да сервира, за да остане в съвпада.

Полякът обаче успя да намери съпротива и не само се възползва от подаването му, но и успя да върне изстрела, връщайки мача почти до първоначалното му положение – 5: 4. Гуркач не представи нищо изненадващо и донесе играта на втори от три.