На живо: България 1-2 Холандия Волейбол Национали

Волейболистите на българския национален отбор днес от 16.00 часа ще играят срещу Холандия в търсене на втора победа в турнира Лига на нациите, който се провежда в Римини (Италия).

Националният отбор ще се опита да постигне втори успех, тъй като досега само Австралия е спечелила (3: 0). Холандия също има само една победа в турнира. Мачът България – Холандия ще започне в 16.00 часа.

Мачът започна с сервис срещу националния отбор на Холандия. След това мачът продължи по ритъм точка по точка, преди да сервира Къртев, в който имахме късмет. Той повтори техническото си изпълнение и след добрата атака на Колев поведохме с резултат 5: 3. Запазихме преднината до първата техническа пауза, която за нашия отбор дойде с резултат 8: 5. И веднага след нея последва новия, поискан от треньора на „Лале“. почивка – Святослав Иванов фиксира ас, който бе последван от отлична блокада, а след това нов ас, който откри най-голямата разлика до момента – 11: 5. Отличното спасяване в защита даде възможност на Николай Колев да вкара точка за 19:14. Отлична атака на Аспарух Аспарухов от зона 4 и 20:15. Ас Георги Сеганов и 23:16. Аспаруха Асът на Аспарухов изведе България до геймбола с резултат 24:17. Неправилна начална стачка от Холандия донесе на България успех през първото полувреме – 25:18.

Втората игра започна много гладко. Парапунов изравни 6: 6. Отличният ас на Робърт Андринга изведе Холандия с 8: 7 в първата техническа пауза във втория мач. Станислав Иванов игра с тройна блокада 11:13. Георгий Сеганов изпи ефективно топката – 12:14. Холандия поведе от 16:14 във второто техническо прекъсване. Лалетата поведоха при 20:17, докато Силвано Пранди взе тайм-аут за България.