НА ЖИВО: Ботев Враца 2: 0 Левски, сините пропуснаха дузпа – BG Football – efbet League

Ботев Враца и Левски ще играят с 2: 0 в първия мач от съботната програма от втория кръг на efbet League. И двата гола бяха отбелязани от Дориан Бабунски (5, 58, дузпа). Синият полузащитник Борислав Цонев пропусна дузпа в 41 -ата минута.

Мачът започва в 18:45 и можете да го гледате на живо в DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На уебсайта Gong.bg следим сблъсъците всяка минута.

Мачът започна със спокойно темпо, но на 5 -ата минута защитниците на сините бяха изненадани от центрирането на Валери Христов отдясно. Високият нападател на домакините Дориан Бабунски лесно изпревари Ивайло Найденов и не остави шанс за Николай Михайлов, който се завърна при вратата на Левски с резултат 1: 0.

В 18 -ата минута Левски едва не вкара второто попадение, след като Николай Михайлов подаде топката на Сергиньо с неудобен бокс, но халфът намали и опасността беше предотвратена.

Сините се опитаха да пробият, но не можаха да стигнат до портата на Костов. Въпреки това, в края на полувремето те получиха шанс да изравнят резултата, след като съдията отсъди дузпа след консултация с VAR. Мартин Николов удари с лакът Здравко Димитров, като се намираше в центъра на наказателното поле, и това можеше да се види на монитора на главния съдия. Борислав Цонев беше зад топката, но Красимир Костов отлично отклони наказателния си удар.

В началото на второто полувреме треньорът на Левски Живко Миланов беше принуден да направи смяна заради контузията на Борислав Цонев, който бе заменен на терена от Андриан Краев.

София се опита да окаже натиск върху противника с поредица от центрове, което обаче не попречи на защитниците на зелено. В 58 -ата минута младият защитник на Левски Георги Александров фаулира Дориан Бабунски в наказателното поле, а реферът без колебание посочи бялата точка. Македонският нападател не трепна и изпрати Михайлов в противоположния ъгъл с 2: 0.

НА ЖИВО БОТЕВ ВРАЦА – ЛЕВСКИ 2: 0

1: 0 Дориан Бабунски (5)

2-0 Дориан Бабунски (58-дузпа)

БОТЕВ НА ЛЪЖАТА (4-2-3-1): 76 Красимир Костов – 2 Валери Христов, 18 Иля Миланов (в), 5 Костадин Ничев, 77 Мартин Николов – 88 Йоан Бауренски, 21 Сергиньо – 15 Мирослав Маринов, 28 Красимир Тодоров, 81 Виктор Василев – 20 Дориан Бабунски

Резерви: 34 Дамян Дамянов, 37 Никола Гавов, 94 Юлиян Ненов, 6 Антонио Георгиев, 30 Гонсало Виейра, 9 Георги Николов, 10 Теодор Георгиев

Главен треньор Даниел Моралес

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 13 Николай Михайлов (к) – 6 Ивайло Найденов, 5 Христос Шелис, 41 Георги Александров, 4 Иван Горанов – 10 Борислав Цонев, 8 Симеон Славчев – 19 Билал Бари, 88 Марин Петков, 11 Здравко Димитров – 79 Мартин Петков

Резерви: 66 Пламен Андреев, 2 Денис Динев, 17 Антоан Стоянов, 22 Патрик-Габриел Галчев, 23 Кристофър Хубчев, 89 Андриан Краев, 86 Валери Божинов