На живо: Барселона 0-2 Байерн Мюнхен, резултат Мюлер и Лев – Световен футбол – Шампионска лига

Играят отборите на Барселона и Байерн Мюнхен резултат 0: 2 в една от най -вълнуващите срещи от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Томас Мюлер откри резултата в 34 -ата минута.

Мачът ще се проведе на стадион „Камп Ноу“ в каталунската столица и ще започне в 22:00 часа българско време.

Въпреки че е домакин днес, Барселона се смята за аутсайдер в сравнение с германските гиганти.

Освен Байерн и Барселона, другите два отбора в групата са Динамо Киев и Бенфика, които играят помежду си в украинската столица.

Можете да видите резултатите от други мачове тук

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Повече от година по -късно стадионът Камп Ноу най -накрая посрещна домашни фенове от европейските клубни състезания. Поради настоящите мерки за борба с коронавируса в Испания, не повече от 40 хиляди зрители могат да присъстват на мача.

В първите минути домакините имаха леко териториално предимство, което обаче доведе до няколко безобидни навеса, които не създадоха проблеми на Мануел Нойер. Байерн Мюнхен отговори със свободен удар към Сане, който удари стената.

Първият точен удар в мача се случи в 14 -ата минута, когато Горецкая имаше възможност да стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет в защитата топката не попречи на Тер Стеген. Вече в контраатаката Барселона отговори с опасна атака. Алба стреля отляво и в центъра в наказателното поле, където Серги Роберто стреля без подготовка, но изключително неточно.

На 19 -ата минута Лерой Сане имаше още една възможност да удари вратата на домакините. Този път с диагонален удар отляво затрудни Тер Стеген, но вратарят на Барса успя да парира.

Следващата възможност отново беше с баварците. След грешката на Барселона при сервирането на топката Кимих взе и организира контраатака, при която Мусияла беше много близо до целта, но силният му удар беше перфектно блокиран от Пике.

Барса отговори с опасен удар от Роналд Араухо, който след дълго подаване удари с глава, но пропусна вратата.

Резултатът от мача се разкри в 34 -ата минута, когато след колективна грешка в защитата на Барселона, Томас Мюлер, необезпокояван пред наказателното поле, постави топката на десния крак и стреля силно. Кожената топка отскочи от тялото на Ерик Гарсия и стана неизбежна за Тер Стеген, който просто го гледаше как влиза във вратата си.

Това беше седмият гол на Томас Мюлер срещу Барселона в европейското клубно състезание.

Няколко минути след вкарването на попадението темпото на играта се забави значително, играчите на Байерн предпочетоха да действат предпазливо, а домакините рядко рискуваха на предните позиции. Така и двата отбора паднаха по време на почивката при резултат 1: 0 в полза на гостите и нито един точен удар за тима на Роналд Куман.

Едва в 50 -ата минута Барселона успя да създаде нещо интересно и опасно за Нойер. Бускетс нанесе далечен изстрел, топката се отби от съперника и, прелитайки покрай вратата, подаде корнер.

В рамките на две минути гостите имаха страхотен шанс да увеличат разликата. Левандовски намери Сана в наказателното поле, нападателят манипулира топката и стреля с левия крак от близко разстояние. Тер Стеген обаче беше на мястото си и беше изгонен.

Защитниците нямаха какво да правят в 56 -ата минута, когато Байерн вкара втория гол. Робърт Левандовски е вкарал един от най -лесните голове в кариерата си. Младият Мусияла изстреля истински рунд към вратата на Барселона, но за негов късмет топката уцели лявата странична греда. Топката все пак удари Левандовски, който просто го прати във вратата, освободен от Тер Стеген.

НА ЖИВО / БАРСЕЛОНА – БАЙРЕН 0: 2

0: 1 Мюлер 34 ‘

0: 2 Левандовски 56 ‘

Стадион: Камп Ноу, Барселона, 40 000 зрители

Съдия: Майкъл Оливър, Германия

Барселона: Тер Стеген, Пике, Араухо, Бускетс, Депай, Педри, Де Йонг, Джорди Алба, Серги Роберто, Франк де Йонг, Ерик Гарсия

Старши треньор: Роналд Куман, Холандия

Бавария М.: Neuer, Upamekano, Zule, Pavar, Kimih (zhk), Goretzka, Lewandowski, Sane, Davis, Muller, Musaila