На живо: Барселона срещу Реал Мадрид 0:1, Винисиус откри – Футболен свят – Испания

Отборите Барселона и Реал Мадрид спорят в полуфиналния мач за Суперкупата на Испания и играят при резултат 0:1. Винисиус Жуниор откри резултата в 25-ата минута. Големият мач на Иберийския полуостров ще започне в 21.00 часа в столицата на Саудитска Арабия – Рияд, а можете да го проследите на живо в Gong.bg.

Очакваното бурно начало и от двата отбора се сбъдна, а в рамките на две минути Карим Бензема опита да атакува по диагонал с удар на Тер Стеген към вратата, но френската звезда на Реал Мадрид стреля неточно. Реал Мадрид показа по-амбициозна игра, а отборът под ръководството на Анчелоти се представи по-добре. В 11-ата минута на срещата Винисиус Жуниор „избяга“ от Араухо, а бразилецът стреля, но Тер Стеген го улови без проблем. В 18-ата минута ударът на Дани Алвеш бе блокиран от Лука Модрич, а след корнер Реал създаде бърза контраатака.

Винисиус Джуниър напредна отляво и се намеси, след което подаде към Асенсио. Испанецът овладя наказателното поле на Блаугранас и стреля с левия крак, но неточно. В 25-ата минута обаче контраатаките на Мадрид дадоха плод и Винисиус Жуниор отбеляза 15-ия гол за годината. Бензема взе топката от Серхио Бускетс, след което влезе в бърза атака и видя отляво Вини Жуниор, който вече вървеше напред. Бразилецът изпревари с лекота Роналд Араухо, а ударът на Винисиус беше неизбежен – 1:0 в полза на Реал Мадрид.

240 секунди след като допусна топката, Люк Де Йонг получи страхотна топка отляво на Усман Дембеле, но Куртоа засече с глава на холандеца.

ИСТИНСКИ / БАРСЕЛОНА – РЕАЛ 0:1

0:1 Винисиус Жуниор U25

Начални състави:

Барселона: Тер Стеген, Пике, Араухо, Серджио Бускетс, Усман Дембеле, Дани Алвес, Люк де Йонг, Феран Торес, Франки де Йонг, Гави

Треньор: Шави

Реал Мадрид: Тибо Куртоа – Дани Карвахал, Едер Милитао, Начо Ернандес, Тони Кроос, Карим Бензема, Лука Модрич, Марко Асенсио, Каземиро, Винисиус Джуниър, Ферланд Менди

Мениджър: Карло Анчелоти