Нашият европейски шампион по биатлон продава златния си медал, за да помогне на жена с рак

Европейският шампион по биатлон за младежи Благой Тодев впечатли всички с изключително благороден жест.

20-годишният футболист ще продаде златния си медал от първенството на Стария континент в Словения, който спечели само преди четири дни.

Във видеообръщение на личната си страница във Фейсбук Тодев каза, че продава своя медал за благотворителност, за да помогне на Нели Гълъбова, медицинска сестра от родния му град Банско.

Той каза, че още преди състезанието е обещал, че ако успее да спечели медал, ще го продаде на такава благотворителна организация. Младата биатлонистка ще бъде наградена с медал, а парите ще бъдат използвани за лечение на Нели Гълъбова, която е диагностицирана с рак, а за лечението й в Австрия са необходими 120 000 лева.

Това не е първият път, в който млад български спортист се замесва в подобен случай.

Преди три години нашата гимнастичка Катрин Тасева продаде златния си медал за 10 000 лева, който дари на бореца с рака Иван Тодоров, който за съжаление загуби тази битка преди няколко месеца.

Тогава жестът на Тасева трогна хиляди, а по-късно пожелалият да остане анонимен мъж, който купи медала, го върна на гимнастичката.