Националният отбор по футбол вкара четири гола за първи път от пет години – Спорт

© LAP.BG

Българският национален отбор по футбол победи Грузия с 4: 1 в приятелски мач и успешно завърши поредицата си от мачове през септември. За седем дни тимът на Ясен Петров изигра 1: 1 с европейския шампион Италия, след което победи Литва и грузинците.

Това е първият път, в който България вкарва четири гола в един мач от 6 септември 2016 г., когато Люксембург беше победен с 4-3.

Головете на българския отбор вкараха Тодор Неделев в 20 -ата минута, Димитър Илиев от дузпата в 34 -ата, Спас Делев в 44 -ата и Андреа Христов в 53 -ата.

Българският национален отбор също записа поредица от три или повече поредни мача, в които не е загубил, за първи път от ноември 2018 г. до март 2019 г.

Ясен Петров направи девет промени в състава, който победи Литва три дни по -рано в квалификациите за световно първенство. Николай Михайлов получи шанс да стане титуляр заедно с Димитър Велковски, Васил Божиков, Илиан Илиев, Димитър Илиев и Борислав Цонев.

От първите минути грузинците се приближиха агресивно и се биха в центъра на терена. Съставът на гостите беше опасен, но не създаде ясни позиции. Но България откри в 20 -ата минута.

Неделев вкара от пряк свободен удар от 20 метра, като не остави шанс за грузинския вратар.

В 34 -ата минута Димитър Илиев бе съборен в наказателното поле, за което бе отсъдена дузпа. Жертвата завърши и удари тревата в долния десен ъгъл, за да повиши резултата.

Националният отбор по футбол вкара четири гола за първи път от пет години

© LAP.BG

До края на първото полувреме българите създадоха още няколко ситуации и вкараха още един гол в последната минута преди почивката. Неделев технически отиде при Делева в наказателното поле. Нападателят се опита да спре топката, но той удари левия крак и изненада вратаря – 3: 0.

След почивката темпото на играта се забави и ситуациите станаха много по -малко. В 53-ата минута десният бек Андреа Христов удари с глава след подаването на Неделев.

В следващите минути Грузия игра по -активно и показа желание да постигне поне благородна цел. Това се случи в 77 -ата минута, когато след грешка на Велковски Зурико Давиташвили вкара от около седем метра.