Наказанията спряха България в Москва

България загуби от Русия с 0: 1 на стадиона на московското „Динамо“ във втория тестов мач преди старта на Евро 2020.

След като преди няколко дни завършиха 1: 1 със Словакия, днес обвиненията на Ясен Петров щяха да спрат друг участник в европейското първенство, но дузпа 7 минути преди края на мача им донесе поражение.

За „Национален отбор“ този мач беше последният преди началото на турнира.

След ранна ситуация за нас руснаците през цялото време доминираха на терена, но България издържа до 83-ата минута.

Тогава Валентин Антов събори Миранчук от краката си, а реферът посочи бяла точка. Соболев застана зад топката, който не сбърка – 1: 0.

Аш Петров излезе със силно променен състав, тъй като Иван Караджов дебютира на вратата, а Георгий Георгиев влезе в играта през второто полувреме.

За първи път Кирил Десподов изведе България с капитанската лента в отсъствието на Георги Костадинов.

Русия ще започне участието си в европейското първенство на 12 юни срещу Белгия, а следващият контролен екип на България ще бъде срещу Франция в Парка на принцовете на 8 юни.

„Играчите се постараха много и не мога да не се радвам за тях. Ако последното подаване беше успешно, бихме могли да отбележим. Наско пропусна златния шанс след успешното подаване на Десподов. Срещу такъв противник трябваше да го използват. „, – каза Ясен Петров след мача.

„Имаше битка днес. Видяхте, че реагирахме на темпото на руския отбор. Радвам се, че не допуснахме възможността да вкарваме от статични положения. Мисля, че има развитие в нашия екип. Ще има промени срещу Франция. , и ще дойде по-свеж. Хора. Ще бъде поредният труден мач “, добави треньорът.