Най-накрая! Барса победи Динамо Киев и се върна в голямата игра

Барселона излъга с 1:0 Динамо в Киев и си осигури изключително важна победа в мача от група Е на Шампионска лига. Фати отбеляза единствения гол в мача в 70-ата минута.

Този успех беше първи за Серхи Бархуана, който замени Роналд Куман начело на клуба. Сергей изсумтя преди няколко дни. равенство в лигата с Алавес 1:1 на Камп Ноу, но сега радва феновете на каталунците.

Благодарение на този успех Барса се изкачи на второ място в групата с 6 точки, Байерн е начело с 12 точки, Бенфика е трета с 4 точки, а Динамо е на дъното с едно равенство от четири срещи.

Гостите очакваха повече, създадоха половин дузина чисти точки и в резултат на това заслужено взеха три точки.

Така в тази група Байерн е ясен и недостижим лидер, докато Барса и Бенфика ще се борят за второто място.

Барса започна да атакува и можеше да вкара от самото начало. В 5-ата минута звездата на “каталунците” Мемфис Депай се озова на чиста позиция, но не успя да разтегне решетката на украинците.

Последва пас на Жорди Алба. Гостите в тези първи минути бяха господари на терена, но не можаха да излязат напред.

В 23-ата минута Серхио Бускетс удари мощно от далечна дистанция, но вече в контакт. Тези ситуации изумиха домакините и те успяха да изведат играта в по-редовно положение.

В 25-ата минута Николай Шапаренко се откъсна от защитата на Барса, но стреля неточно, а малко по-късно Карлос Де Пена се разписа, като не успя да победи Марк-Андре тер Стеген.

До края на полувремето двата отбора си размениха по един шанс. Шапаренко пропусна за Динамо, а Ленгле удари гредата на домакините.

През второто полувреме Барса продължи с мощни атаки, но Ленгле не успя да вкара три пъти. Час по-късно Динамо не вкара гол.

В 63-ата минута Барса спечели дузпата, но ВАР се намеси и отмени решението. Логично се случи в 70-ата минута, когато топката срещна Фати и той опъна вратата на Динамо с 0:1.

Домакините веднага реагираха и притиснаха силно Барса, но не можаха да отбележат, така че каталунците взеха победата и трите точки.

Динамо Киев – Барселона 0:1

Гол майстор: Фати (70)

Динамо Киев: Бущан, Кеджиора, Забарни, Сирота, Караваев, Сидорчук, Шапаренко, Циганков, Буялски, Де Пеня, Гармаш

Барселона: Тер Стеген, Мингеза, Гарсия, Лангли, Алба, Франки де Йонг, Бускетс, Гонзалес, Гави, Депай, Фати