Надал продължи да защитава титлата, побеждавайки Нори – TennisKafe

Ролан Гарос, трети кръг

Рафаел Надал – Камерън Нори 6-3, 6-3, 6-3

Рафаел Надал имаше нов успех с три сета на Ролан Гарос тази година, този път испанецът победи Камерън Нори. Втората ракета на Великобритания показа много добра игра в защита и направи всичко по силите си, за да се изправи срещу шампиона, но разликата в класата беше твърде голяма и Надал спечели след малко повече от два часа игра.

В следващия си мач бившият No1 в света ще се изправи срещу Yannick Siner в повторение на четвъртфиналите от миналата година.

Испанецът имаше над два пъти повече победители от опонента си (35-15), а също така беше по-ефективен при сервиране (53-42) и връщане (39-23). Надал вкара шест от дванадесетте си точки за пробив (50%), докато Нори се възползва от две от трите си точки за пробив (67%).

Свят # 3 започна мача много разочароващо и в началото успя да поведе два пъти преднината. Нори обаче беше подготвен за този подход от испанеца и показа много добра игра в защита, което му помогна да спечели първите две подавания и да попречи на Надал да направи скок напред. Шампионът обаче продължи да оказва натиск върху британеца и отново поведе по отношение на резултата, след което реализира първия брейк в мача и увеличи разликата до 4: 2.

Надал продължи силно бягане и спечели седмата игра, преди Нори да успее да го прекъсне и да намали разликата. 20-кратният шампион от Големия шлем обаче ни най-малко не се смути и завърши сета с нулев гейм, като спечели с 6-3.

Изненадващо, като се има предвид развитието на играта, второто полувреме започна със скока на Нори, водещ с 2: 0. Световният номер 45 запази преднината в два мача при резултат 3: 1, след което обаче Надал значително подобри играта и зададе непоносимо темпо на британеца … Третият в схемата два пъти се опита да обслужва опонента си и спечели поредица от четири поредни гейма, след което стигна до зададената точка. Нори го спаси, но скоро Надал имаше нова възможност, която той грабна и удвои преднината след 6-3 през второто полувреме.

Надал поведе в началото на третия сет, но Нори успя да възстанови равенството. Радостта на британеца обаче не продължи дълго, тъй като Надал тогава изигра един от най-силните си периоди от мача и уверено водеше с 4: 1. Нори намали резултата, след като спаси точка за пробив, но веднага след това испанецът възстанови разликата в три игри до 5-2.

Британецът беше решен да се бие до края и отново намали ангажиментите си, след като спаси мач топката в игра 8. Зрителите на Сюзън Ланглен обаче продължиха ентусиазирано да подкрепят Надал и той не ги разочарова и няколко минути по-късно схватката завърши с резултата 6-3, 6-3, 6-3 в негова полза.