Надал продължава марша към титлата Ролан Гарос – Тенис – Големия шлем.

Испанецът Рафаел Надал продължава пътя си към рекордната 14-а титла на Ролан Гарос.

Кралят на лепилото стигна до полуфиналите, след като победи аржентинеца Диего Шварцман с резултат 6: 3, 4: 6, 6: 4, 6: 0 за 2:48 часа игра.

Надал загуби сет, като по този начин завърши своята серия от 36 последователни сета в Париж, но това само засили мотивацията на Матадор, който не загуби играта в четвъртия сет.

Испанецът започна добре и спечели първия сет с 6-3. Във втория гейм от втория сет испанецът се хвърли и падна с 0-3. След това направи равенство 4-4, но нов пробив в десетия гейм помогна на Шварцман направете нещо рядко – вземете комплект от Надал за Ролан Гарос. Надал загуби с 3-4 в третия сет, но стабилизира играта си, изигра девет поредни мача и спечели мача.

„Диего е неудобен противник за мен. Започнах втория сет зле, след това допуснах двойна грешка в критичен момент, но след това играх по-агресивно и съм доволен. Благодарение на публиката е приятно да видиш толкова много зрители. обратно на корта. Това е най-важният турнир в кариерата ми и се радвам, че отново съм тук ”, каза Надал след мача.

На полуфиналите испанецът ще се изправи срещу победителя в четвъртфиналния двубой между Новак Джокович и Матео Беретини.