Надал победи британеца за трети път тази година

Рафаел Надал се класира отново за втората седмица на Ролан Гарос след удобния успех с 3: 0 над Камерън Нори – 6: 3, 6: 3, 6: 3.

Испанецът победи този съперник за трети път тази година, като повтори успеха си в третия кръг на Откритото първенство на Австралия (3-0 сета) и четвъртфиналите в Барселона (2-0 сета).

Британецът Нори показа добри резултати и игра без напрежение, ясно осъзнавайки, че е обречен срещу домакина на този турнир. Той изигра много силен втори сет, в който на два пъти се опита да надбяга съперника и поведе с 3-1. Той обаче не успя да запази преднината, тъй като спечели подаването си само веднъж във въпросната част.

Много често Нори остава в игрите за дълго време и оказва по-голяма съпротива на Ричард Гаске, който става жертва на Рафа в предишния кръг.

На 1/8-финалите Матадор ще играе с вече добре познатия съперник – младия талант Яник Синер, който спечели с 3: 0 сета срещу шведа Микаел Имер. Рафа вече има две победи над Синер, една от които ще бъде в Рим тази година.