Мъри се завърна с победа и обяви какъв трябва да бъде урок №1 за Левски (Видео)

В пробен мач на стадион „Виваком Арена-Георги Аспарухов“ Левски победи Спортист (Своге) с резултат 2: 1. Домакините поведоха в 52-ата минута, когато Георги Миланов отбеляза от дузпата. Четвърт час по -късно тийнейджърът Любомир Тодоров удвои предимството на сините. Иво Харизанов върна попадението в самия край на мача.

Станимир Стоилов беше посрещнат от феновете с бурни овации преди първия сигнал от съдията. В началото на мача домакините имаха по -добър контрол върху топката, но не можаха да създадат опасност за гол. В 10 -ата минута Здравко Димитров направи място за удар, но Стефано Кунчев беше внимателен и успя да отбележи.

Четвърт час след старта Левски организира остра атака. Здравко Димитров вкара в наказателното поле, близо до контура и меко центриран в наказателното поле. Георги Миланов опита ножици, но топката не уцели.

В 21 -ата минута сините бяха много близо до гол. Иван Горанов стреля отляво, а Билал Бари засече главата му от близко разстояние, но топката прелетя над напречната греда.

В средата на първото полувреме Радослав Цонев е център от ъглов удар. Билал Бари е забелязан на близката греда. Нападателят нанесе удар с глава, но топката се отби от дясната врата.

Две минути по -късно Здравко Димитров умело стреля от дъгата на наказателното поле, но отново в дясната странична греда.

В 52 -ата минута главният съдия Димитър Димитров посочи бяла точка за нарушение срещу Билал Бари. Георги Миланов беше зад топката и победи Ивайло Василев с хвърляне в десния ъгъл.

В 57-та минута Радослав Цонев се опита да изненада Ивайло Василев с пряк свободен удар, но защитникът на Спортист беше внимателен и успя да се намеси.

Час след старта Георги Миланов беше изведен в коридора, успя да заобиколи защитата и да се озове очи в очи с Василев. Миланов се опита да завърши технически, като прехвърли вратаря, но неуспешно.

В 66 -ата минута играч стана Любомир Тодоров, който напусна пейката преди няколко минути. Младият нападател беше изведен от защитата и завърши сам.

До края на мача сините, всички тийнейджъри, имаха някои много добри шансове, но Иво Харизанов от гостите върна вратата в самия край на мача.

„Виждам някои положителни аспекти и проблеми, които трябва да решим. Задачите, които можем да решим най -бързо, са екипното участие във фазата на отбраната. Основното, което трябва да научим, е да играем добре във фазата на отбраната. Фазата на атака е все още далеч. Трябва да помислим за урок номер 1 “, каза Станимир Стоилов-Мъри, който се завърна на треньорския пост.

„Благодаря ви, че дойдохте на стадиона за тренировки и мачове. Гледах от нашия екип от много години. Сега Левски е долу и трябваше да вземем командата, за да се опитаме да го вдигнем. Публиката трябва да обича екипа. Децата играеха твърде малко и изобщо не тренирах с тях. Ще започнем работа с тях и ще ги включим в учебния процес. Не мога да оценя децата. Трябва значително да повишим нивото си, за да може Левски да погледне нивото, на което винаги е бил. Много изоставаме в игрите. Надявам се бързо да открием лицето ни “, добави Стоилов.

Левски – Спортист Своге 2: 1

1: 0 Георги Миланов – d 52 ‘

2: 0 Любомир Тодоров 66 ‘

2: 1 Иво Харизанов 89 ‘

Левски: 66. Пламен Андреев (Йоан Загоров 72 ‘), 6. Ивайло Найденов (Александър Асенов 81’), 14. Денис Динев (Георги Коричков 83 ‘), 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов (Континин Айдарски 67’) , 89. Андриан Краев (Стелиян Георгиев 76 ‘), 21. Радослав Цонев (В) (Петър Войнов 67’), 20. Димитър Костадинов (Асен Митков 55 ‘), 7. Георги Миланов (Любомир Тодоров 63’), 11. Здравко Димитров (Лазар Еринин 67 ‘), 19. Билал Бари (Преслав Бачев 67’)

Подложки: 12. Йоан Загоров, 2. Стелиян Георгиев, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 31. Лазар Еринин, 33. Константин Айдарски, 34. Александър Асенов, 35. Любомир Тодоров, 36. Георги Коричков, 37. Преслав … Бачев