0 ′

Турнир: Шампионска лига
Стадион:
Публиката:

Шампионът и носител на българската Суперкупа Лудогорец е изправен пред второто препятствие в европейските турнири. Тази вечер от 21:00 часа Разград ще се изправи срещу словенската Мура в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Среща в Мурска Суботица.

В първия кръг Лудогорец победи белоруския Шахтьор (Солигорск) след две победи при резултат 1: 0.

Тази вечер трениращите на треньора Валдас Дамбраускас ще се опитат да постигнат добър резултат срещу шампиона на Словения, което ще улесни задачата им преди реванша след седмица. Залогът е изключително голям, тъй като елиминирането на Мура гарантира на Лудогорец минимум влизане в групите на новия турнир на УЕФА Конференционна лига.

Лудогорец е тренирал в Словения преди битката с Мура

Мач утре

Вижте тук кой е фаворитът в мача.

Мур нокаутира северномакедонския Скендия на старта след победи с резултат 1: 0 и 5: 0. Мур обаче загуби зле в началото на вътрешното първенство, но си остана без част от звездите си, останали да се изправят срещу Орлите. Очаква се треньорът Анте Шимунджа да освободи Лука Бобиканц, Михал Клепач, Хорват и Кус от първите минути.

Лудогорец е в добро настроение срещу Мура след спечелването на Суперкупата след убедителна победа с 4: 0 над ЦСКА.

Pieros Sotiriu ще бъде лидер на атаката, след като Claudiu Kesheriu не беше регистриран. Икоко, Пластун, Вердон и Недялков ще бъдат в защита пред вратаря Халина. Валдас Дамбраускас е изправен пред дилема. Това е свързано с това дали да залагате на Вандерсон от първата минута или на Текпетей.