Мура и Лудогорец ще решат всичко в Разград след здравословен мач в Словения – БГ Футбол – Евроучастници

Мура и Лудогорец изиграха силен мач, но не успяха да спечелят, завършвайки с 0: 0 в мача от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Домакините показаха, че няма да е лесно за „орлите“ в реванша и въпреки липсата на голове, двата отбора успяха да отбележат по една и съща цел. Така всичко между двата отбора ще бъде решено в предстоящия реванш в Разград.

Лудогорец започна мача по-активно, а в първите 10 минути владението на топката беше почти изцяло в полза на „орлите“.

В следващите минути Лудогорец продължи да доминира във владение на топката, а домакините постепенно преминаха в по-дълбока защита. Жителите на Разград обаче не можаха да намерят пробив на врага.

link1 „>

Антон Узунов

Първият истински удар в мача дойде в 21-ата минута. След успешна комбинация в центъра, Пиерос Сотириу се озова в изстрелна позиция, но защитникът на Мура блокира корнер.

В 32-ата минута в мача възникна първата сериозна ситуация на Мур. След отлична гладка атака, Михаел Клепач се озова в стрелкова позиция, но Кристиан Кахлина се справи блестящо и изби в корнер. Две минути по-късно Каули намери мястото и стреля от разстояние, но неточно.

Нов След 3 минути Йордан Икоко създаде красив ъглов удар, но пропусна целта на Обрадович. В 40-ата минута, след флангова атака, Каули Оливейра се озова в огнева позиция, но отново пропусна целта.

Две минути преди края на полувремето Сотириу пропусна страхотен шанс за гол, без да пробие вратата на Обрадович от 10 метра след центриране отдясно.

В началото на второто полувреме Майкъл Клепач отново опита гола си отдалеч, но отново вкара нов неточен удар. В 50-ата минута Лука Бобиканец предотврати отдалеч Халина, която малко несигурно изби в ъглов удар. Две минути по-късно играчът на Мур опита изключително опасен удар от разстояние, който остана на сантиметри от вратата на Кристиан Калина.

В 61-ата минута Каули Оливейра извади блестящо Джордан Икоко от защитата на Мур, но не успя да намери гол от много малък ъгъл. В 77-ата минута българският шампион реализира най-добрия си шанс. След центриране към резервния Елвин Ману, флангът се овладя и стреля бързо, но се насочи към външната страна на лявата греда на Матко Обрадович.

Домакините отговориха на това предизвикателство и също изпратиха мощен лъч. След лумбаго от десния фланг, Гига Коес бе напълно сам в наказателното поле, който от 10 метра нацели горната греда на вратата на Халина, но за щастие домакините не вкараха.

В 87-ата минута Мавис Чибота успя да победи двама съперници и перфектно насочи топката към главата на Десподов, който обаче от няколко метра не можа да донесе важен гол и в крайна сметка победа.

Мура – Лудогорец 0: 0

Ето съставите на двата отбора:

Мур: Обрадович, Карничник, Маруско, Горенц, Кус, Кутър, Бобичанец, Хорват, Щурм, Клепач, Ципот

Лудогорец: Кахлина, Недялков, Вердон, Пластун, Икоко, Гонсалвес, Сантана, Каули, Десподов, Янков, Сотириу;

Експерт: Harim Osmers (Ger)