Монфис се предава, Джокович излиза напред без игра – TennisKafe

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите в Париж, след като настоящият съперник Гаел Монфис отпадна от мача с контузия.

За съжаление очакванията се оправдаха, след като Ла Монфе намекна за подобен резултат в сряда вечер след успеха си над Адриан Манарино. Причината е контузия в крака, която го измъчи в мача със сънародника му.

След това по време на пресконференция Монфис нарече шансовете си срещу Джокович много малки, предвид факта, че той все пак загуби 17 срещи с него, въпреки че беше 100% готов.

„Разочарован съм, че няма да играя срещу Новак днес. Обичам да играя с най-добрите, за да знаете къде се намирате. Той ме победи 17 пъти, но много исках да играя с него отново и да се опитам да го победя. Би било страхотно да съм в Париж днес “, каза Монфис пред медиите, след като обяви решението си.

„Чувствам, че мога да играя на 100% за 10 дни. Имам нужда от почивка, това не може да се подценява. Ще си почивам, но 10 дни трябва да са достатъчни. Ще се видим следващата година “, завърши той.

Така световното #1 продължава да удря топ 8 след само един мач, изигран през седмицата. Той почива на старта, а във втория рунд нокаутира Мартон Фухович след три сета. В следващия кръг той очаква победителя от мача между Камерън Нори и Тейлър Фриц.

Към момента няма промени в програмата на Централния корт и това ще означава, че мачът между Григор Димитров и Александър Зверев ще бъде трети в него, а не четвърти.

Друга решителна стъпка към финала на ATP направи Хуберт Хуркач, който успя да разположи „губещия-губещ“ Доминик Кьопфер с 4-6, 7-5, 6-2.

Следва мач с изключителния сезонен играч Джеймс Дъкуърт. Австралиецът победи своя сънародник Алексей Попирин с резултат 7:6 (6), 6:4.