Монтана победи Марек късно с гола на Огоста – БГ Футбол – Лига Втора

Монтана победи Марек с резултат минимум 1:0 в мача от 15-ия кръг на Втора лига. Единственият гол в мача падна в третата минута на добавеното време, когато точен се оказа Стефан Цонков. Преди това Мехди Умари нацели гредата. С победата домакините се изкачиха на осмо място с актив от 21 точки, а гостите – на 15-о място с осем по-малко.

Домакините започнаха мача по-агресивно и от самото начало натиснаха съперника. Единственото, което липсваше в първите минути, бяха отбелязани положения пред Пламен Младенов, който не трябваше да се намесва решително.

В 20-ата минута гостите имаха страхотна възможност да намерят резултат, но Симеон Димитров не успя да нанесе добър удар от близко разстояние. “Монтана” отговори пет минути, след като Владислав Цеков стреля опасно покрай десния страничен стълб.

В 31-ата минута Марек отново излезе на чиста позиция за гол, когато Димитър Панталеев прие от Александър Близнаков и стреля, но Ферди Мумюнов решително улови.

Скоро след свободен удар на Идрис Фудил решително се намеси вратарят на гостите Пламен Младенов.

Монтана отново започна агресивно и натисна съперника още в първите минути. В 47-ата минута Стефан Каменов стреля Пламен Младенов от границата на наказателното поле право в ръце.

В следващите минути и двата отбора преместиха играта в средата и образуваха тежка битка. Домакините се опитаха да окажат натиск, но и гостите показаха, че могат да бъдат опасни при контраатаки.

В 79-ата минута Ферди Мумунов се разписа решително при корнер след мощен удар на Милен Иванова от далечна дистанция.

Три минути преди края на срещата голът на Стефан Каменов бе отменен заради фаул при атака срещу Румен Гьонов. Веднага след това Мехди Умари финтира съперник в наказателното поле и нанесе силен удар, пращайки топката към напречната греда.

В добавеното време на мача Марек организира бърза контраатака, но Антонио Арсов пропусна.

Третата минута на добавеното време бе щастлива за Монтана и след центриране на Мехди Вамари – Стефан Цонков засече топката във вратата на гостите.

МОНТАНА – МАРЕК 0:0

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

МОНТАНА: Ферди Мумюнов, Атанас Карачоров, Стефан Цонков, Димитър Буров, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Лиандро Мартис, Идрис Фудил, Владислав Цеков, Владимир Айтов, Мехди Уамари

Треньор: Светлан Конев

МАРК: Пламен Младенов, Румен Гьонов, Антонио Арсов, Тони Стоичков, Христо Каймакански, Александър Близнаков, Милен Иванов, Кристиан Любенов, Димитър Владимиров, Димитър Панталеев, Симеон Димитров

Треньор: Васил Павлов

гл. Експерт: Иван Иванов

Стадион: Огоста, Монтана