Момчетата загубиха битката в локвите на стадион „Славия”

Българският отбор до 21 години загуби с 0: 1 от Швейцария у дома в квалификация за група Е, за да се класира за Евро 2023.

В локвите и калта на стадион „Славия” подопечните на Александър Димитров се биха упорито с гостите, но не успяха да се възползват от позицията си.

Швейцарецът грабна победата благодарение на свободен удар на Амери в последната минута на първото полувреме.

Малко преди гола вратата на България бе отменена, тъй като съдиите постановиха, че когато Филип Кръстев удари топката, топката излезе извън полето.

След почивката мачът продължи равномерно и с малък брой положения на труден терен.

В последните минути нашият отбор успя да натисне, а няколко пъти имаше напрежение пред вратите на Швейцария, но без резултат.

Така мечтата за класиране за Евро 2023 се оттегля, а България вече има 2 победи и 2 загуби в групата.

Швейцария е лидер в класацията с 10 точки, изпреварвайки България с 6 точки.

По -късно днес играят отборите от Уелс и Холандия, които имат по 4 точки, но също така един и два мача съответно от националния отбор на България.