Младежът загуби от силен швейцарски отбор на терена

Гол от свободен удар даде победа на гостите – 1: 0.

Българският отбор до 21 години загуби европейската квалификация от Швейцария с 0: 1 в София на силно наводнения стадион “Славия”.

И двата отбора се опитаха да покажат някакъв футбол на терена, който явно не издържа на дъжда над столицата. Но често топката и краката падаха в локви, пасовете не преминаваха и това приличаше повече на битка, отколкото на мач във футболен мач.

Швейцарецът спечели свободен удар в последната минута на първото полувреме. Той вкара срещу Кастиота Имери от Сервет, която на 21 години изигра повече от 70 мача в елита на местното първенство и още повече във втора лига на страната. Ние не пишем, за да ви информираме за статистиката на момчето, а за сравнение с нашите млади играчи …

Така този Амери вкара, а две минути преди това българите се зарадваха, че излязоха напред в резултата. Но по време на почивката вляво от Филип Кръстев топката напусна терена (поне според съдиите), в противен случай атаката завърши при вратата на гостите.

През второто полувреме се опитахме да изравним резултата, а противникът имаше много позиции за завършване на контраатаката.

Швейцария U21 е класа – отборът беше на последното европейско първенство и се представи добре в групата с Англия, Португалия и Хърватия.

В крайна сметка натискът ни беше отчаян, а след сигнала от съдията имаше нерви, спорове и размяна на редове между играчите. Точките обаче отиват в Швейцария.

Това е второ поражение за България от 4 мача в групата, откакто загубихме на същия стадион преди месец с резултат 0-4 от Уелс. Имаме шест точки от Молдова (2: 0) и Гибралтар (5: 0).

Швейцарците имат 10, Молдова 4, Холандия също 4, но с два мача по -малко от българите. Уелс има три точки, а Гибралтар няма нито една. Първият в групата отива директно към европейския, а вторият към баража.

„Никой не е поставил задача да се класира“, каза нашият младежки треньор Александър Димитров. – Това беше мач на морални и волеви качества и поздравявам играчите. Те показаха характер и се биеха. Така че трябва да се изправим срещу толкова силни екипи, колкото и те. много добри играчи, нашият не е много по -лош. Те обаче редовно играят в клубовете си. На такъв терен е много трудно, имаше малко футбол, имаше повече борба. “