Михаела Цонева ще играе в първия си полуфинал на ITF – TennisKafe

ITF W15 Анталия, 1/4 финали

Микаела Цонева – Кайса Персона 7-5, 3-6, 7-6 (4)

Михаела Цонева постигна най-големия успех в кариерата си, достигайки първия си полуфинал на ниво ITF. Българката победи 1268-ата поставена Кайса Персон, за да се класира в четворката на турнира в Анталия.

В борбата за място на финала 17-годишната Цонева ще се бори срещу първото място Тайра Блек (No522 в класацията).

Лицето реализира ранен пробив при 2:0, след което запази предимството от два мача до 5:3. Сетът изглеждаше предрешен, но по-късно Цонева изигра най-силната си магия в мача и записа два поредни пробива, като по този начин се обърна и спечели сета със 7-5.

Българинът поведе във втория сет, но този път Персон продължи с поредица от четири победи. Цонева се опита да намали разликата, но шведската тенисистка не изпусна сервиса си и изравни мача след 6-3.

На финалите Цонева поведе два пъти с пробив, но не успя да задържи преднината и Персон успя да обърне ситуацията с преднина от 5-4. Българинът обаче възстанови равенството и в крайна сметка стигна до тай-брека. Цонева показа известно колебание, като допусна първите два от четирите поредни гола, които постигна, но третият опит беше щастлив за тийнейджърката и тя спечели със 7-5, 3-6, 7-6 (4) след 3 часа и 16 минути. играта.