Милан с разочароващ нов мач от Шампионска лига – Футболен свят – Шампионска лига

Милан и Порто не обявиха победител, като завършиха 1-1 в четвъртия мач от група В на Шампионската лига. Гостите откриха резултата в началото на мача, когато точен беше Луис Диас, а в средата на второто полувреме „драконите“ нацелиха гредата. Росонерите завършиха наравно след нелепия автогол на Креснел Мбемба.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Така италианският гранд на практика загуби всякаква надежда да продължи Шампионската лига през пролетта, оставайки в дъното на класирането само с една точка, докато Порто в момента е на второ място с пет.

Милан Порто

източник: Sofascore.com

Гостите имаха възможност да открият резултата още в първите секунди на срещата, след като Еванилсон беше зад защитата на домакините, но ударът му мина встрани. Дори и да беше отбелязан гол, голът щеше да бъде отменен заради засада на нападателя.

В 6-ата минута “драконите” откриха резултата. Исмаел Бенасер позволи да отклони топката пред наказателното поле, след което Луис Диас получи и хладнокръвен удар вкара Сиприан Татарусана в мрежата.

Четири минути по-късно Еванилсон лесно нахлу в наказателното поле на Милан, след което подаде пас към Марко Грюх, който стреля през вратата.

Росонерите опитаха да натиснат съперника, но гостите отново бяха по-опасен отбор на терена. В 16-ата минута Канчеле Мбемба удари с глава след центриране на Серджио Оливейра с фаул, след което Чиприан Татарусану действа перфектно и изби в корнер.

Домакините продължиха да играят слабо, а организацията на атаките беше лесна плячка за португалския тим. В 25-ата минута Чиприан Татрусану направи още едно спасяване след удар с глава на Мехди Тареми.

Малко по-късно вратарят на Милан се намеси на два пъти след хвърлянията на Пепе и Марко Груха.

Първата възможност за росонерите се откри в 33-ата минута, когато Оливие Жиру стреля от далечно разстояние, което Диого Коста изби с една ръка в корнер.

В добавеното време Милан предприе бърза контраатака, която завърши с центриране на Рафаел Ляо в наказателното поле, където Алексис Салемейкърс стреля от въздуха, но много неточно, пращайки топката във вратата.

По време на почивката треньорът на домакините Стефано Пиоли направи промяна в състава, за да включи Пиер Кала на мястото на Давиде Калабрия, който имаше проблеми в края на първото полувреме.

Милан започна агресивно второто полувреме, но отново първата позиция бе за Порто. В 56-ата минута Пепе влетя в наказателното поле към Еванилсон, който удари с глава гредата.

В 62-ата минута росонерите възстановиха равенството. Исмаел Бенасер стреля право в стената от свободен удар, след което Оливие Жиру пръв стигна до топката и нанесе акробатичен удар, който бе отбит от Диого Коста. Пиер Калу пръв стигна до топката и направи остро центриране успоредно на голлинията, при което Кансан Мембба си отбеляза нелеп автогол.

Девет минути по-късно Фикайо Томори позволи да изведе топката в наказателното поле, след което Мехди Тареми стреля в горния ляв ъгъл, но топката премина покрай гредата.

Малко преди края на мача Златан Ибрахимович отбеляза втория гол срещу Порто, но голът му беше отменен заради засада на Тео Ернандес. Това беше последната по-интересна ситуация в мача.

МИЛАНО – ПОРТО 1:1

0:1 Луис Диас 6′

1: 1 Отказ Memba 62′-авт.

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

МИЛАНО: Сиприан Татарусану, Давиде Калабрия, Алесио Романьоли, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Сандро Тонали, Алексис Сейлмейкърс, Брахим Диас, Рафаел Лиао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

ПРИСТАНИЩЕ: Диого Коста, Жоао Марио, Пепе, Кансал Мембба, Заиду, Марко Груич, Серхио Оливейра, Отавио, Луис Диас, Еванилсон, Мехди Тареми

Треньор: Серхио Консенсао

гл. Съдия: Клемент Терпен