Милан поема преднината за купата след завръщането на Шева на Сан Сиро

Милан се бореше да стигне до 1/4-финалите на Купата на Италия, след като Дженоа премина от 0-1 на 3-1.

Грандмайсторът игра и продължи, като се провали в обичайните 90 минути със съпротивата на отбора в най-слабата форма в италианския футбол. Треньорът на гостите е Андрий Шевченко, който се завърна на Сан Сиро под аплодисментите на феновете на Милан, за които остава голям фаворит.

Дженоа, който не е печелил лигата от септември, поведе благодарение на гол на норвежеца Лео Йостигард в 17-ата минута от ъглов удар. И едва в 74-ата минута натиска на домакините изравни резултата, Оливие Жиру вкара – класическия му удар с глава.

След продълженията Рафа Леао (102) и Алексис Селемейкърс (112) обърнаха нещата и изпратиха Милан до 1/4-финалите.

Там росонерите ще приемат победителя от двойката Лацио-Удинезе.

В Неапол местният Наполи падна изненадващо тежко – 2:5, от Фиорентина в следващата четвъртфинална двойка. Гостите поведоха благодарение на гол на обичайния заподозрян Душан Влахович, като Дрис Мертенс изравни с една минута до края на първото полувреме.

Фиорентина остана с 10 души, но това не попречи на Кристиано Бираги да даде нова преднина на тима, преди Андреа Петаня да изпрати мача в продължения в 90-ата минута – 2:2.

По това време обаче Наполи беше на девет до 10, след като Чъки Лозано и Фабиан Руис бяха изгонени.

В допълнителни 30 минути Лоренцо Венути, Кшищоф Пионтек и Юсеф Малех се разписаха за Фиорентина, която чака четвъртфинала у дома срещу Аталанта.

Победителят от Ювентус срещу Сампдория ще бъде домакин на Сасуоло или Каляри, докато Лече или Рома ще приемат Емполи или Интер.