Милан подписа оставката на Шевченко след двучасов бой на Сан Сиро ᐉ Новини от Факти.бг – Спорт

Андрий Шевченко може би е водил Дженоа за последен път в треньорската си кариера и по ирония на съдбата това се случи на стадиона, където той изгради кариерата си като легендарен нападател, Сан Сиро.

Милан победи Грифинс в осминафинала, след като Йостигард изведе гостите напред в 17-ата минута.

Оливие Жиру изравни петнадесет минути преди края на нормалното време и въпреки че никой не искаше да играе продължения, това беше постигнато.

В тях Рафаел Леао отбеляза един от най-красивите си голове във фланелката на Милан, като извади вратаря Адриан Семпер от наказателното поле от около 15 градуса.

След това Алексис Сейлемейкър сложи край на спора на 112′, за да оформи финал 3-1 и изпрати Милан преди турнира за сметка на Дженоа.

Остава да видим дали Шевченко наистина ще бъде уволнен, тъй като той спечели единствената си победа през последните два месеца и то в предишния кръг на Купата на Италия.