Милан побеждава Атлетико Мадрид и свързва груповата интрига – Световен футбол – Шампионска лига

Милан победи Атлетико с 1:0 като гост в мача от група B на Шампионската лига на УЕФА. Единственият гол в мача отбеляза три минути преди края, когато росонерите се разписаха чрез резервата Жуниор Месиас, което беше достатъчно за успеха.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Така италианският гранд се завърна в борбата за 1/8-финалите на турнира, като спечели пет точки, изпреварвайки днешния съперник и само една от втория Порто.

Домакините имаха възможността да започнат добре, след като Родриго Де Пол вкара Яник Караско в наказателното поле и аржентинецът нанесе въздушен удар, който отрази перфектно Сиприан Татарусана, но ако имаше гол, той щеше да бъде отменен заради засада на белгиецът.

Росонерите отговориха в 7-ата минута, когато Брахим Диас стреля индивидуално по центъра, но след това стреля отстрани на вратата. Две минути по-късно центриране на Брахим Диас можеше да изненада Ян Облак, след като топката премина заплашително покрай лявата странична греда.

В следващите минути гостите се чувстваха по-добре на терена, а домакините често допускаха грешки при получаване на топката.

В 19-ата минута „дюшекчиите” организираха добра атака благодарение на Яник Караско. То бе продължено от Родриго Де Пол, който стреля от дистанция, но топката излезе извън вратата.

Постепенно Атлетико остана в центъра на Милан, но защитата срещу Чиприан Татарусану беше на мястото си и не допусна опасност. Последваха добри минути за гостите, които организираха постепенни атаки, а домакините заложиха на типичния си стил и се защитаваха пет минути пред Ян Облак.

В 34-ата минута Пиер Калу се концентрира в наказателното поле, а Тео Ернандес остана незабелязан на далечната греда. Левият бек на росонерите веднага стреля от въздуха, но прати топката встрани от вратата.

До края на първото полувреме росонерите владееха топката, но това не доведе до положения пред вратата на Ян Облак.

По време на почивката треньорите не направиха промени в съставите на отборите. В 47-ата минута Алексис Сейлемейкърс стреля в далечния ъгъл, но бе уловен от Ян Облак. Атлетико Мадрид отговори минута по-късно, след като Том Лемар влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но бе спасен от Сиприан Татарусана.

Росонерите наложиха териториален натиск, а в 58-ата минута Франк Касие стреля от дистанция, но много неточно. Три минути по-късно Тео Ернандес центрира рязко след фаул в наказателното поле, където Симон Кяер удари опасно с глава над вратата.

В 72-ата минута Златан Ибрахимович изведе перфектно Жуниор Месиас в наказателното поле, след което бразилецът опита да подаде пас към Брахим Диас, но топката беше избита. Тимуе Бакайоко пръв стигна до топката и стреля, но решителният гол отбеляза Стефан Савич.

Три минути по-късно Антоан Гризман центрира в наказателното поле към Родриго Де Пол, който стреля от въздуха, след което Сиприан Татарусана улови. В 77-ата минута гостите отговориха с далечен удар на Алесандро Флоренци, който мина през вратата.

В 80-ата минута Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле след фаул, при който Тимуе Бакайоко удари глава, но през вратата.

След седем минути росонерите откриха резултата. Тео Ернандес даде пас към Франк Касие, който веднага се концентрира в наказателното поле, откъдето Жуниор Месиас удари с глава Ян Облак.

В 90-ата минута Исмаел Бенасер нанесе удар, който бе отбит от вратаря на домакините, след което защитникът спаси срещу Златан Ибрахимович. Веднага след това Матеуш Куня успя да изравни резултата, но направи отличен пас отблизо. Това беше последната сериозна ситуация до края на мача.

ЛЕКА АТЛЕТИКА М – МИЛАНО 0:1

0: 1 Жуниор Месиас 87′

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

ЛЕКА АТЛЕТИКА М: Ян Облак, Стефан Савич, Хосе Хименес, Марио Ермосо, Маркос Льоренте, Яник Караско, Том Лемар, Коке, Родриго Де Пол, Антоан Гризман, Луис Суарес

Треньор: Диего Симеоне

МИЛАНО: Ciprian Tatarusanu, Pierre Callou, Simon Kjaer, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez, Sndro Tonali, Frank Kessi, Rade Krunich, Alexis Salemakers, Brahim Diaz, Olivier Giroud

Треньор: Стефано Пиоли

гл. Експерт: Славко Винчич (Словения)

Стадион: Уанда Метрополитано, Мадрид