Милан победи Рома с 2:1 в Серия А

Милан постигна важен успех с 2-1 като гост от Рома в 11-ия кръг. Опитният Златан Ибрахимович отбеляза първия гол в 26-ата минута, той бе отменен от друг красавец в началото на второто полувреме, преди дузпата да бъде реализирана от Франк Каси (57).

Серия А ни предлага мега-сблъсък Рома – Милан

Двата отбора ще се срещнат тази вечер от 21:45 часа.

Отборът на Стефано Пиоли изведе отличен мач на Олимпико, в който VAR отмени втория гол за неговия отбор – дело на Рафаел Леао в края на първото полувреме. В добавеното време мача Стефан Ел Шаарави прекъсна за домакините.

В 66-ата минута Тео Ернандес получи втори жълт картон, така че в следващия кръг няма да участва в градското дерби с Интер.

Като такъв Милан е в отлична форма от началото на сезона и след като спечели 10-то място в 11 мача от Серия А, е изравнен за първото място с Наполи. И двата отбора имат по 31 точки, но “росонерите” са втори заради най-лошата голова разлика – 25:10 срещу 23:3 за Наполи.