Милан оцеля срещу Торино! Журито изпрати росонерите на върха в Серия А.

Милан постигна деветия си успех от началото на сезона и все още не познават вкуса на поражението в Серия А. Росонерите победиха Торино с минимум 1:0 на Сан Сиро и оглавиха класирането на Калчо след 10 изиграни кръга.

Единственият гол в мача, който се оказа на стойност 3 точки, е дело на Оливие Жиру в 14-ата минута. Биковете опитаха да се върнат в играта след почивката, но не изравниха няколко пъти, а късметът им се отклони, когато топката се удари в горната греда.

Последният мач между Милан и Торино завърши с съкрушителна победа за червено-черните, които победиха съперника си като гост с резултат 7:0.

Единственото равенство на “дявола” в настоящата кампания е срещу Ювентус (1:1), а в следващия кръг ще бъде трудна задача да гостуваме на Рома на Олимпико.

С победата росонерите излязоха начело с 28 точки пред Наполи (25 точки). Неаполитанците обаче имат по-малко мачове, което може да ги върне на върха в класирането. Биковете са на 13-то място с 11 точки.

Срещата на Сан Сиро започна по същия начин и от първата си позиция в мача Милан откри резултата. Малко преди да мине четвърт час, росонерите изпълниха корнер, при който Раде Крунич отклони топката към Оливие Жиру, а нападателят имаше по-лесна задача да удари вратата на съперника – 1:0.

Домакините бяха по-активни до края на първото полувреме, но не можаха да стигнат до нова опасност пред Ваня Милинкович-Савич.

В 53-ата минута Андреа Белоти беше в добра огнева позиция, но ударът му беше твърде слаб и не попречи на защитника на Милан.

Гостите се опитаха да изравнят резултата след почивката и бяха много близо до 75-ата минута, когато Антонио Санабрия беше зад гърба на съперника. Нападателят стреля по диагонал, но Татарусану внимаваше и се намеси добре.

Пет минути преди края на редовното време Денис Прат отправи удар от движение, а след отскок в крака на Томори топката се отби в напречната греда и излезе в корнер.

В последните секунди на мача настъпи оживление в наказателното поле на домакините, което в крайна сметка завърши с положителен финал за тима на Стефано Пиоли.

Милан 1-0 Торино

Голмайстори:

десет – Дебел 14′

Милан: Татарусу, Калабрия, Томори, Романьоли (Чяер – 46′), Калулу (Ернандес – 46′), Кеси, Тонали (Бакайоко – 65′), Салмакерс, Крунич (Бенасер – 66′), Ляо, Жиру (Ибрахимович – 86′ )) ‘)

Торино: Милинкович-Савич, Бремер, Джиджи, Буонджорно (Родригес – 46 минути), Шинго (Войвода – 75 минути), Лукич, Ескейп, Айна (Заза – 80 минути), Линети (Прат – 54 минути), Брекало, Белоти (Санабрия ) – 54 ‘)