Милан на 1/4-финалите за Купата и може би уволни Шевченко

Милан се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия с победа с 3:1 над Дженоа след продължения. Росонерите доминираха напълно Джузепе Меаца, но напреднаха само 120 минути по-късно. Редовното време завърши при резултат 1:1.

Лео Жостигор откри резултата за Грифините през първото полувреме, а Оливие Жиру изравни след почивката и изпрати мача в продължение. В тях Рафаел Леао и Алексис Салемейкърс отбелязаха по гол и изведоха росонерите в следващия етап, където ще се срещнат с победителя от мача Лацио-Удинезе.

Провалът в този мач може да струва уволнението на треньора на Дженоа Андрий Шевченко. Изключително неубедително, Грифините се представиха в Серия А под ръководството на украинската легенда Милан, а сега отпаднаха от турнира за Купата на страната.

Суперзвездата на Милан Златан Ибрахимович не взе участие в мача заради дузпа. Имаше много промени в стартовите състави и на двата отбора.

В началото на мача росонерите оказаха помощ при натискане на домакините. В 4-ата минута след ъглов удар Раде Крунич удари с глава гредата. Жуниор Месиас се опита да стреля в 12-ата минута, но топката мина над вратата сантиментално.

В 16-ата минута Ванхусден усложни значително задачата на Менян, който изпълни корнер. След речта си Лео Йостигор замрази трибуните на Сан Сиро, откривайки резултата от Дженоа. Той изпревари Тео Ернандес и победи с глава френския защитник – 0:1.

Стефано Пиоли направи принудителна смяна в 24-ата минута, когато Флоренци замени контузения Томори. “Милан” отиде да търси изравнителен гол, но представянето на тима в офанзивен план не спореше.

Джебоа пропусна златна възможност да удвои преднината на Грифинс с глава и след половин час игра Тонали отговори с отчаян удар за Милан.

Екубан пропусна още една страхотна възможност за Дженоа в 41-ата минута. Той не успя да засече топката в мрежата отблизо.

След почивката Милан продължи да търси равенство. В 48-ата минута Семпер спаси удар с глава на Жиру. В средата на второто полувреме излязоха като резерва Рафаел Леао и Месиас допуснаха нова грешка.

Натискът на домакините даде резултат в 74-ата минута. Оливие Жиру вкара топката с глава във вратата на Шампер след центриране на Тео Ернандес – 1:1. Малко след това французинът отново не успя да отбележи втори гол с глава.

В 84-ата минута Матиас Дестро опита да раздвижи нападателя Майк Мениан с удар от далечно разстояние, но пропусна целта.

До края не бяха отбелязани нови голове, а мачът премина в продължения.

Леао реализира дузпа в 93-ата минута, но Шампер показа котешки рефлекс. Няколко секунди по-късно Тонали нанесе мощен удар, който полетя на сантиметри от лъча.

Доминацията на Милан продължи, но голът падна. В 99-ата минута Тео Ернандес пропусна още един златен момент.

Неизбежното се случи в 102-ата минута. Рафаел Леао направи пълен обрат с изключително любопитен гол. Португалецът нахлу отляво и опита да стреля, но топката след отбитата топка се озова в мрежата и в напречната греда, размествайки дотук великолепния вратар Семпер – 2:1.

В 108-ата минута Йостигор имаше шанс да вкара втория си гол в мача и да изравни, но не успя да отбележи.

Милан отговори с пас на Брахим Диас. Алексис Сейлмейкърс сложи край на спора, като в 112-ата минута отбеляза 3:1 след асистенция на Тео Ернандес.

Милан 3:1 Дженоа

Голмайстори: 0:1 Лео Жостигор (17′), 1:1 Оливие Жиру (74′), 2:1 Рафаел Леао (102′), 3:1 Алексис Сейлмейкърс (112′),

Милан: Менян, Калулу, Габия, Томори, Ернандес, Тонали, Крунич, Месиас, Малдини, Ребич, Жиру

Генуа: Шемпер, Хефти, Ванхусден, Йостигор, Васкес, Портанова, Бадел, Мелегони, Джебоа, Кайседо, Екубан