Мигновената магия на Кевин Де Бройне срещу Челси потвърждава класата на Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито от 22-ия мач от Висшата лига. Гражданите откриха резултата 20 минути преди края на мача след отлично представяне на Кевин Де Бройне. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола категорично надиграха съперника и заслужено отбелязаха три точки.

връзка1 “>

Gulliver/GettyImages

Така Манчестър Сити увеличи преднината си пред днешния съперник Челси с 13 точки.

И двата отбора стартираха на високо темпо, а в 4-ата минута “гражданите” неочаквано успяха да поведат, след като Кепа Арисабалага отиде да центрира, но го блъсна в тялото на Сезар Аспиликуета. За щастие на вратаря топката излезе в корнер.

В 10-ата минута Ромелу Лукаку направи страхотен пробив през центъра, но влизайки в наказателното поле, вместо нахлуващия Маркос Алонсо, предпочете да подаде към попадналия в засада Хаким Зиеч.

Четири минути по-късно се чу първият точен удар, след като Джон Стоунс го отправи с глава, но право в ръцете на Кепе Аризабалага. В първите минути на мача домакините бяха по-активен отбор и натиснаха много, докато гостите разчитаха на организацията на контраатаките.

Мачът продължи с високо темпо, но липсваха само нетните позиции на вратата.

В 39-ата минута възникна първата сериозна ситуация, след като Матео Ковачич сбърка в центъра. Кевин Де Бройне се възползва от това и изведе Джак Гриниш в наказателното поле, но англичанинът не успя да преодолее Кепа Арсибалага, който му излезе навес.

Три минути преди края на първото полувреме Кевин Де Бройне влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но над вратата.

В първата минута на второто полувреме Манчестър Сити имаше добра възможност и поиска дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг, но реферът Крейг Полсън не посочи бяла точка.

При контраатаката Чесли успя да намери резултат, след като Ромелу Лукаку беше в добра огнева позиция, но Едерсон излезе навреме и направи брилянтно спасяване.

В 63-ата минута Кепа Аризабалага се намеси решително след опасен свободен удар на Кевин Де Бройне. Пет минути по-късно Рахим Стърлинг получи топката в наказателното поле, след което стреля в далечния ъгъл, но топката мина встрани от целта.

В 70-ата минута “гражданите” откриха резултата. Кевин Де Бройне грациозно елиминира Н’Голо Канте и Матео Ковачич, след което отправи превъзходен удар в долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле, за да изпрати топката в мрежата.

Малко преди края на срещата домакините имаха нов шанс, но ударът на Фил Фодън мина встрани.

МАН СИТИ – ЧЕЛСИ 1:0

1:0 Кевин Де на сметка 70′

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

MAN CITY: Едерсън, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Американ Лапорт, Жоао Кансело, Родриго, Кевин Де Бройне, Бернардо Силва, Рахийм Стърлинг, Фил Фодън, Джак Гриниш

Мениджър: Пеп Гуардиола

ЧЕЛСИ: Кепа Аризабалага, Сезар Аспиликуета, Антонио Рюдигер, Тиаго Силва, Маланг Сар, Нголо Канте, Матео Ковачич, Маркос Алонсо, Хаким Зиес, Кристиан Пулишич, Ромелу Лукаку

Мениджър: Томас Тухел

C. Рефер: Крейг Поусън

Стадион: Етихад, Манчестър