Меси напусна след почивката, но ПСЖ все пак се завърна срещу шампиона

Не е ясно дали аржентинският гений е сменен заради контузия.

Селекцията за звезди на ПСЖ записа още мизерия, а победата в Лига 1 беше много по-трудна от очакваното.

Парижани победиха действащия шампион Лил с 2:1 след обрат и късен победен гол в центъра на Парк де Пренс.

Така след 12-ия кръг на първенството почти перфектният ПСЖ има 31 точки и 10 точки преднина.

А днешният успех беше още по-сладък, не само заради късната смяна на курса, но и защото се изправи срещу сензацията миналия сезон Лил, който успя да грабне титлата от ръцете на парижани.

Звездите на столичния тим отново започнаха много непринудено двубоя, тъй като първата част беше изцяло на гостите, които, трябва да се признае, се представят много разочароващо от началото на сезона.

Гостите направиха няколко подавания, а в 31-ата минута Джонатан Давид заслужено ги изведе напред в резултата.

Още по-шокиращо от гола обаче беше случилото се по време на почивката в Париж, когато Лионел Меси беше сменен, в ситуация, в която ПСЖ трябваше да намери изход.

Не е ясно дали това е продиктувано от контузията, но вместо това на терена излезе неговият сънародник Мауро Икарди, за когото е очевидно, че не е сред любимците на Меси.

И в началото на второто полувреме нямаше промени в играта, Леел имаше още няколко положения, но трябва да съжалява, че не се възползва от тях.

В 60-ата минута ПСЖ увеличи темпото и избута съперника в собственото му наказателно поле, обратният завой се оказа логичен.

В центъра на обрата бе Анхел Ди Мария, който се разписа с асистенция и гол.

Първо той изпрати топката към Маркиньос при резултат 1: 1, а две минути преди края на редовното време донесе победата на ПСЖ с отличен удар.