Медведев смазва Зверев и ще защитава титлата си в повторение на финалите по тенис на US Open – мъже

Действащият шампион на Париж Даниил Медведев стигна до финала в зала Берси на турнира по твърда повърхност във френската столица. Руснакът, който зае 2-ро място, победи четвъртия олимпийски шампион за тази година Александър Зверев с резултат 6:2, 6:2 за 81 минути в полуфинала.

Двубоят между тях беше повторение на миналогодишния финал в Париж, който Медведев спечели. Руснакът нямаше проблеми в мача, в който направи по две шутове във всеки от двата сета. На финала Медведев ще играе срещу петкратния шампион и лидер Новак Джокович, който днес победи драматично Хуберт Гуркач с 3-6, 6-0, 7-6 (5) за почти два часа и половина.