Медведев слага край на приказката на Ван де Сандшулпа – TennisKafe

Четвъртфинали на US Open

Даниил Медведев-Бутик Ван де Сандшюлп 6-3, 6-0, 4-6, 7-5

Даниил Медведев е първият полуфиналист на Откритото първенство на САЩ през 2021 г. Руснакът загуби сет за първи път от началото на турнира, но все пак спечели Бутик Ван де Сандшюлп, който завърши 117-и. Холандецът се представи много добре в последните два сета, но все още не успя да спре света # 2, който ще играе на полуфинал в Ню Йорк за трета поредна година.

Там съперникът на Медведев ще бъде победителят в мача между Карлос Алкараз и Феликс Оже-Алиасим.

Първата ракета на Русия записа повече аса (13-4), но в същото време направи по-малко хватки (1-4) и непровокирани грешки (24-35) от своя опонент. Финалистът на турнира през 2019 г. беше по-продуктивен както при сервирането (73-66), така и при завръщането (48-26) и реализира седем от своите 12 брейкпойнта (58%), докато Ван де Сандшулп се възползва от две от петте си постижения. . възможности (40%).

Сблъсъкът започна много по-добре за Медведев, който успя да пробие в първия мач, а след това да осигури пробив при 2: 0. Ван де Сандшулп прекъсна серията от руснаци и намали резултата, но радостта му не продължи дълго. Холандецът се опита да изненада известния си противник с комбинация от мощни атаки от основната линия и къси топки, но Медведев беше готов за това. Световният No2 перфектно неутрализира атаките на противника и направи нов скок, благодарение на който уверено поведе с 5: 1.

Сет изглеждаше решен, но Ван де Сандшулп нямаше да се предаде без бой. Холандецът започна да поема повече рискове при атаки и тази тактика даде резултат, тъй като 117 -ият световен номер безпомощен Медведев няколко пъти с отлични подавания. Така Ван де Сандшюлп успя да върне един от шута, намалявайки резултата на 5: 3.

Медведев отново премина в офанзива, но грешките му зачестиха, в същото време неговият опонент направи няколко много успешни участия в мрежата. В деветия мач на маратона руснакът пропусна три сет -точки, но продължи да оказва натиск върху Ван де Сандшюлп и реализира четвъртата възможност пред себе си, спечелвайки 6: 3 в първия сет.

За съжаление на неутралните зрители, втората част далеч не беше толкова оспорвана. Медведев изигра някои от най-силните си минути от началото на турнира и загуби само десет точки в целия сет, спечелвайки с 6: 0 само за 23 минути игра.

Първата ракета на Русия продължи силна серия, като запази три точки за брейк и спечели първия гейм в третия сет, но Ван де Сандшулп също спечели първия си пас и възстанови равенството. Паритетът остана 2: 2, след което холандецът направи първия пробив в играта, който успя да консолидира и по този начин увеличи разликата до 4: 2.

Медведев прекъсна шофирането на съперника с нулев мач, но след това грешките му зачестиха и в същото време сервисът на Ван де Сандшулп му създаде много сериозни проблеми. Това помогна на световния номер 117 да се доближи само до играта от спечеления сет, но руският тенисист реагира по възможно най-добрия начин, като отново спечели подаването си до нула и намали разликата до 5-4.

Последваха няколко продължителни изпълнения, в които и двамата дадоха всичко от себе си и спечелиха аплодисменти на публиката. В крайна сметка обаче Ван де Сандшулп достигна зададената точка, а в последвалата игра Медведев направи непровокирана грешка в атаката отляво. Така холандецът стана първият играч, спечелил сет срещу 2-рия World на US Open тази година, и завърши третата част 6-4 в своя полза.

Четвъртият сет също се оказа интригуващ, тъй като в първите девет мача никой от противниците не успя да реализира пробив. При резултата 5: 4 Медведев имаше шанс да прекрати мача, но руснакът го удари отляво, а Ван де Сандшюлп отново спечели подаването му. Това не разочарова двукратния финалист от Големия шлем и той отново се доближи до успеха, спечелвайки единадесетия мач с нулева оценка.

Статуквото трябваше да се запази, след като холандецът поведе с 15-0 на дванадесетия. Медведев обаче изравни резултата и впоследствие Ван де Сандшюлп направи двойна и две непровокирани грешки, в резултат на което руснакът спечели с 6-3, 6-0, 4-6, 7-5 след 2 часа и 24 минути играта с Артър Аш.