Медведев продължава, без да загуби нито един сет на US Open – TennisKafe

Трети кръг на US Open
Даниил Медведев-Пабло Андухар 6-0, 6-4, 6-3

Даниил Медведев имаше друг страхотен мач и вече е в четвъртия кръг на US Open, побеждавайки Пабло Андухар с 6: 0, 6: 4, 6: 3 само за час 56 минути на корта.

„Основният плюс е, че спечелих в три сета“, коментира 2 -ри свят веднага след мача. „В мачовете от Големия шлем винаги е добре да спечелиш за по -малко от 2 часа. Знам, че публиката вероятно иска всеки път да гледа петчасов мач, но за следващия кръг това не е най-добрата възможност. “

В самото начало на мача руснакът опита съперника си и след 21 минути вече водеше с мрежово предимство. Медведев беше толкова самоуверен, че в един момент дори служи, докато все още имаше енергиен блок в устата си.

Опитният испанец повиши нивото си, което направи следващите два сета по -равностойни. Въпреки това финалистът за 2019 г. продължи да контролира плейофите, независимо от позицията си на корта.

“Играх добре и съм много доволен от нивото си”, каза Медведев след мач, в който направи 28 непровокирани грешки срещу 34 победители. Така един от основните фаворити на Ню Йорк продължава втората седмица, без да загуби нито един сет. В предишните кръгове той нокаутира Доминик Кьопфер и Ришар Гаске.

Той ще има мач с Даниел Еванс, който ще играе на 1/8 -финалите на „Майор“ само за втори път в кариерата си след изключителен повратна точка срещу Алексей Попирин в мач, продължил повече от 4 часа – 4 -6, 3-6, 6-3, 6-4, 7-6 (1).

Потенциалният четвъртфинал на Медведев е срещу Диего Шварцман.

Медведев е първият тенисист, класирал се за четвъртия кръг на всеки от четирите турнира от Големия шлем през 2021 г. Новак Джокович, Александър Зверев, Матео Беретини и Ига Швонтек също могат да постигнат това.