Медведев имаше лош старт, но успя да победи Томи Пол – TennisKafe

Ролан Гарос, втори кръг

Даниил Медведев – Томи Пол 3-6, 6-1, 6-4, 6-3

Даниил Медведев постави нов личен рекорд на Ролан Гарос, достигайки до третия кръг на състезанието. Руснакът, за когото това е едва втора победа в турнира, загуби първия сет и изглеждаше, че участието му тази година ще завърши безславно. Впоследствие обаче двукратният финалист от Големия шлем игра много по-добре и заслужено продължава да напредва през турнира.

В третия кръг на номер 2 в света ще се срещне още един американец – полуфиналистът на Мастърса в Рим Райли Опелка.

Пол завърши с минимално предимство по брой точки (59-58), но Медведев имаше значително предимство пред резерва (58-31). Руснакът имаше 15 шанса за пробив и той използва осем от тях (53%), докато Пол реализира четири от шестте си точки на пробив (67%).

Играчът, който взе инициативата в началото на мача, беше Пол. Американецът успя два пъти да поведе, но Медведев успя да изравни резултата. Световният номер 52 обаче не се поддаде на нападението на известния си съперник и отново поведе в резултата, след което записа първия изблик в мача и увеличи разликата до 4: 2.

Пол спечели третия си пореден мач, преди Медведев да прекъсне серията и да намали разликата. Впоследствие американецът пропиля две поставени цели, а малко по-късно му се наложи да натрупа пробив в световната ранглиста номер 2. Пол пропусна третата точка, но в крайна сметка спечели деветия мач от маратона и спечели с 6-3 през първото полувреме.

В началото на втория сет обаче Медведев взе нещата в свои ръце, а първият пробив дойде с резултат 3: 0 в полза на руснака. Пол успя да намали разликата, но след това финалистът на Откритото първенство на Австралия отново завърши поредица от три поредни мача, в които даде само две точки на американеца и спечели убедително второто полувреме с резултат 6: 1 само за 25 минути.

Медведев пропусна три поредни точки за пробив в началото на третия сет, но все пак успя да направи ранен пробив, който осигури играта на нула и доведе резултата 2-0 в негова полза. Те си размениха един мач, след което Пол успя да си върне скока и да възстанови резултата 3: 3.

Въпреки това Медведев успя да си върне контрола над играта и отново опита сервиса на американеца, след което убедително спечели подаването си и по този начин донесе резултата 5: 3 в своя полза. Пол затвори разликата до нула с игра, но Медведев веднага отговори с жест и завърши сета с резултат 6: 4 в своя полза.

Преди турнира Медведев заяви, че на кортовете в Париж му се струва, че играе твърдо, а не на клей, а представянето му в четвъртия сет е красноречиво потвърждение на това. Руснакът напълно доминираше, позволявайки на Пол да поведе само два пъти в първите си четири мача и успя да поведе с 4: 0 с относителна лекота.

Пол отказа да се предаде и успя да направи изблик, в резултат на което разликата му беше намалена до 4: 2. Въпреки това Медведев прекъсна серията на противника с нулева игра и направи много важна стъпка към победата. Американецът прояви непримиримост и отново намали дефицита си, отразявайки два поредни гола в осмия мач, но след това Медведев записа скок до нула, който оформи крайните 3-6, 6-1, 6-4, 6-3 след 2.21 часа на пиесата Филип Шатри.