Медведев изнесе лекция на Зверев в Париж – TennisKafe

Полуфинал на ATP Мастърс 1000 Париж
Даниил Медведев – Александър Зверев 6-2, 6-2

Даниил Медведев изигра безупречен мач и само за час и 20 минути на корта победи Александър Зверев във втория полуфинал на Мастърса в Париж. Мачът беше повторение на руския финал в Берси Хол преди година, когато Медведев се завърна в три сета. Това беше първата от три поредни победи на Световно #2 в последните три двубоя помежду им, но заради формата си преди двубоя Зверев беше смятан за любимец на мнозина.

Германецът спечели 28 от последните си 30 мача, а бавният асфалт в Париж, поне на теория, го устройваше повече от съперника му. На корта обаче изобщо не се забелязва, където Даниел беше много по-добър от двама. Победителят направи само 8 непредизвикани грешки в целия мач на фона на 35 за германеца, който изпитваше огромни проблеми при втория сервис, където отбеляза едва 32% от точките.

Влизането в решетката също не донесе очаквания успех на Зверев, който редовно пропускаше своя съперник. Така Медведев, естествено, си гарантира участие във втория пореден финал в Париж. Мачът за трофеи ще ни осигури третия мач за годината между него и Новак Джокович след финалите на Australian Open и US Open.

„Харесва ми да играя срещу Джокович. Не знам дали при него е така, но винаги имаме равностойни мачове. Физически тежък. С големи очила. Щастлив съм да играя с него “, коментира Медведев.

Сърбинът, който даде пресконференция в момента на подаването на Медведев за мача със Зверев, коментира и предстоящия мач. „Надявам се, че ще мога да обърна делото срещу Медведев. Той се завръща в най-добрата си форма, дава мощно, намира своя ритъм. Играхме равностойна тренировъчна мрежа. Надяваме се на вълнуващ мач. Ще бъде голямо предизвикателство. Надявам се да започна финала по-добре от Ню Йорк. Надявам се да играя най-добрия си тенис. Не гарантирам победа, но съм готов за голяма битка.

Медведев беше този, който трябваше да отрази първите шансове за пробив в мача със Зверев. Бяха двама и те излязоха в четвъртия гейм. Веднага след това световният номер 2 опита 3: 2, след което отрази възможността за прекъсване. Последва четвърти пореден мач, който отново бе спечелен от Медведев, чиято серия продължи с още един пас след равенство.

През второто полувреме предимството на Медведев беше още по-изразено. Зверев започна сета с победа при сервис, но малко след това резултатът беше 5:1 в полза на своя съперник, който скоро реализира първия си мач – топката с резултат 6:2.