Манчестър Сити победи Челси с 1:0 във Висшата лига.

Манчестър Сити победи Челси с 1:0 в дербито от 22-ия мач, което се играе днес следобед във Висшата лига. Единственият гол отбеляза Кевин де Бройне в 70-ата минута.

Отборът на Пеп Гуардиола направи още една голяма крачка към защита на титлата в лигата.

Източник: GettyImages

Нямаше много ситуации в мача: Сити застраши вратата на гостите чрез Гриниш през първото полувреме и Фаудън през второто полувреме. Челси имаше само една ситуация, която разкри Лукаку в началото на второто полувреме, но нападателят беше неточен.

Развръзката дойде в 70-ата минута, когато Де Бройне центрира Аризабалага с удар от 20 метра.

Снимка 560265

С тази победа Сити взе 12 поредни победи и увеличи преднината си. Гражданите са с 13 точки пред Челси, а Ливърпул изостава на 14 точки.