Манчестър Сити отпадна от Купата на лигата за първи път от 2016 г.

Отборът на Гуардиола спечели турнира 4 поредни пъти

Манчестър Сити отпадна след дузпи като гост на Уест Хем от Купата на лигата за първи път от 2016 г. и по този начин завърши най-уникалната серия в този мач.

Отборът на Пеп Гуардиола го спечели в последните си четири мача, преди да бъде победен с 1:0 от Манчестър Юнайтед през октомври 2016 г., за да го нокаутира за последен път.

На стадион в Лондон в сряда вечерта Сити имаше много страхотни ситуации и отправи 25 удара към вратата на Уест Хем, но домакините се бориха усилено за успеха си. Те стигнаха до 0:0 за 90 минути, последвана от дузпа – продълженията бяха отхвърлени в този турнир.

Фил Фодън пропусна там и петте чука бяха точни. Като такъв Уест Хем с гордост нокаутира два клуба от Манчестър в два поредни кръга, след като победи Юнайтед с 1-0 извън миналия сезон.

И отива на четвъртфиналите, а днес ще разбере името на опонента си там.

Ливърпул нокаутира Престън като гост с 2:0, въпреки че играха с разлика – Дивок Ориги отбеляза шедьовър с петица, а Такуми Минамино също се разписа.

Тотнъм победи Бърнли с 1:0 като гост с гол на Лукас Моура, Лестър разби Брайтън след дузпи след шоуто и 2:2 в основното време, а друг елитен отбор, Брентфорд, спечели с 2:1 на терена на втородивизионния „Стоук “.

Така в четвъртфиналите има осем отбора:

Ливърпул, Челси, Тотнъм, Арсенал, Уест Хем, Лестър, Брентфорд и единственият отбор извън Висшата лига – Съндърланд, който е в третото ниво (Лига 1).

Жребият днес, четвъртфиналите в един мач, полуфиналите в два, преди да се стигне до финала на Уембли на 27 февруари.