Лудогорец II препъна Хебър на връщане към върха

Лудогорец II се завърна към победите и победи Хебър (Пазарджик) с резултат 3:1. Срещата от 17-ия кръг на шампионата във Втора лига се проведе на стадион „Орлово гнездо“.

В 39-ата минута подопечните на Тодор Живондов откриха. Голът е на Петър Георгиев. Този резултат се запази до почивката.

Програма за следващите 4 кръга на Втора лига

Гледайте мачове

В 55-ата минута Хебър изравни резултата, като вкара централния защитник Томислав Папазов. Равенството обаче не продължи дълго. Минута по-късно при контраатака разградчани поведоха с 2:1 след точен удар на капитана Димитър Митков. След попадението отново се откриха добри ситуации за Димитър Митков и Петър Караангелов, които напуснаха резервната скамейка. Централният нападател стреля от няколко метра към вратата. Халфът засече с глава сервиса от корнер, но и целта не уцели. Третият гол падна в последната минута на редовното време, а Илкер Будинов стана негов автор.

ЛУДОГОРЕЦ II – ХЕБЪР 3:1

1:0 Петър Георгиев 39

1:1 Томислав Папазов 55

2:1 Димитър Митков 56

3:1 Илкер Будинов 90

Лудогорец II: Владимир Русанов, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Георги Терзиев, Димитър Митков (капитан), Илкер Будинов, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Хусеин Келовлуев, Цветослав Петров

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин Вълчинов, Георги Тартов, Георги Каракашев, Жак Пехливанов, Евгений Игнатов (капитан), Октай Хамдиев, Емануил Манев, Живко Петков