Лудогорец – Черно море 1:0 в мач efbet Лига

Лудогорец бе официално удостоен с единадесета поредна шампионска титла на България. Празникът на Орлов стана двоен, след като Черно море победи Хювефарма Арена с 1:0. И докато три точки не са особено важни за разградците, поражението пречи на “моряците” да участват в евротурнирите през следващата кампания.

Единственият гол в мача отбеляза Пиерос Сотириу от дузпа, като по този начин кипърецът стана едноличен лидер в списъка с реализатори в лигата на efbet.

При липса на европейска надежда гостите трябва да се възмущават от действията на главния съдия Георги Димитров, който първо отсъди спорна дузпа за орлите, а след това отмени гола на Сердюк заради прекомерен фаул срещу Мануел Шоу.

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна изключително емоционално, след като двата отбора почетоха с едноминутно мълчание паметта на загиналия бивш футболист на Лудогорец Джоди Лукока. По време на специално видео, прожектирано на светлинно табло, камерите уловиха сълзи в очите на Кирил Десподов и Игор Пластун. Зрителите на орлите не спираха да скандират името на бившия си любимец.

Лудогорец не губи време в атака по първия съдийски сигнал на Георги Димитров. В 4-ата минута Влатко Дробаров действа рисковано и наруши границата на наказателното поле. Последва дузпа от Кирил Десподов, който не успя да прекоси изградената от Дюлгеров стена.

Черно море пропусна първата реална възможност за гол в този мач. Евхен Сердюк получи пас от Стефан Велев, но в решителния момент украинецът не нанесе точния удар.

Снимка 574016

В 23-ата минута влязохме в първата добра позиция за домакините. След центриране от корнер настъпи раздвижване в наказателното поле, топката долетя към Спас Делев, който стреля, но ударът му бе блокиран и попадна в нов корнер.

Моряците пропуснаха втория добър момент за дебютен гол в 38-ата минута. Евгений Сердюк отново се озова в огнева позиция, но диагоналният му удар бе париран от Серджио Пад.

Варненци можеха да завършат достойно полувремето, развивайки добър ход, който можеше да завърши с удар на Закария Беншаа. Мануел Шоу обаче се хвърли в краката му в решителния шпагат.

Снимка 574026

Лудогорец набра скорост след кратко прекъсване и успя да намери резултата на 47-о място. Борбата за голмайстор на лигата EFbet е Пиерос Сотириу, който успя да стреля с глава след центриране на Десподов от корнер. Получи се изстрел към гредата, след което играта спря. Реферът Георги Димитров получи сигнал от асистентите си, че топката е отскочила в ръката на Сердюк и трябва да се отсъди дузпа. Около минута по-късно това вече беше факт и кипърецът празнуваше 17-ия си гол в лигата.

Но съдебното клане срещу варненци продължи. Резервната скамейка на “моряците” се възмути в 52-ата минута, когато реферът Георги Димитров ги вбеси с втора присъда. Сердюк и Сула се възползваха от пропуска на Мануел Шоу, а останал сам срещу Пад, украинският нападател не сгреши при резултата 1:1. ВАР обаче се намеси и отсъди, че анголският полузащитник е спрян неправомерно, така че попадението не може да се зачете.

Малко по-късно Черно море стигна до нова възможност. Закария Беншаа получи въздушен пас от Сердюк и насочи ножицата си към мрежата, само за да види топката, блокирана от Сисиньо, застанал пред голлинията.

77-ата минута бе специална за феновете на Лудогорец, след като един от емблематичните играчи на разградчани Вандерсон беше в центъра на вниманието и предизвика аплодисменти на феновете по трибуните. Напуска България като деветкратен национален шампион.

Снимка 574023

В даденото от рефера продължение Евгений Сердюк опита да обърне хода на събитията с дузпа, която обаче падна пред вратата на разградчани.

След последния сигнал на рефера всички на трибуните на Хювефарма Арена се отдадоха на празнуването на шампионата и снимките с поредната титла на България.

Снимка 574020

На 22 май вече в напълно празнично настроение Лудогорец идва на гости на Левски. Черно море ще приеме ЦСКА.