Лудогорец продължава да не убеждава докрай, но спечели нова победа

Лудогорец спечели с 4:2 Локомотив София в 16-ия кръг на лигата efbet. Разградчани показаха две лица – много силна атакуваща игра, но сериозни колебания в защита в някои части на мача.

Именно заради несигурните действия в защитата на столичните “Руски железници” успяха да вкарат два гола и донякъде да запазят интригата в мача.

Разградчани имат победа под #9 в последните десет мача в лигата. Тимът на Станислав Генчев увеличи преднината пред втория ЦСКА с 10 точки. Армията обаче има две игри по-малко. По-късно днес червените идват в Пирин в Благоевград.

Още преди почивката “орлите” бяха комфортно начело. В 5-ата минута Пиерос Сотириу отбеляза за 1:0, а в 38-ата минута кипърецът удвои преднината на своя отбор.

В края на първото полувреме Йордан Икоко постигна класически резултат. В началото на второто полувреме отборите си размениха два бързи гола. Първо Октавио се разписа срещу гостите, но Лудогорец веднага отговори чрез Кирил Десподов. В 64-ата минута Пламен Крачунов отново намали изоставането на „железничарите“ до само два гола. До края резултатът не се промени, а Лудогорец добави три точки към актива си.

Локомотив – Лудогорец 2:4

(0:1 Пиерос Сотириу 5′, 0:2 Пиерос Сотириу 38′, 0:3 Джордан Икоко 45′, 1:3 Октавио 47′, 1:4 Кирил Десподов, 2:4 Пламен Крачунов 64′)

Станислав Генчев: Заслужена победа, важните играчи могат да си починат нормално (ВИДЕО)

Иван Колев: Намерихме сили да устоим, въпреки лошото начало (ВИДЕО)

В първите минути Лудогорец атакува в търсене на гол. В 3-ата минута Каули Оливейра опита да стреля от границата на наказателното поле, но към вратата на Александър Любенов. Секунди по-късно релсовият страж се намеси решително и изпълни опасен ъглов удар.

При следващия ъглов удар Кирил Десподов и Каули играха кратко. Последва центриране на българския национален отбор на далечната греда. Георги Терзиев отклони удар с глава, Любенов не успя да отбележи, а Пиерос Сотириу беше в правилната позиция и прати топката в мрежата от метър.

В 8-ата минута Десподов пропусна отлична възможност да удвои предимството на разградчани. Той беше изведен в коридора от Доминик Янков, но последният му удар беше много разочароващ. Крилото опита да победи Любенов с диагонален удар в земята, но далеч от целта.

Пет минути по-късно Десподов проби отляво, направи място за удар и се опита да засече Любенов изненадано, но стражът прикри близкия му ъгъл и се намеси подобаващо.

Постепенно домакините успяха да влязат в мача и да спрат първоначалния натиск на Лудогорец. В 26-ата минута Челсо Рапосо удари левия фланг. Той подлъга Мануел Кафуман и стреля към вратата на Серджо Пад, но високо над гредата.

В 33-ата минута Кирил Десподов се отдръпна от защитата по десния фланг. Той усвои дълъг трансферен пас и с остър пас търси съотборник в наказателното поле. Пламен Крачунов обаче задържа Каули Оливейра, а Никола Попов нареди свободен удар.

Фаулът беше извършен от Десподов, хвърляйки право. Топката се отби от стената, а гостите поискаха дузпа за топката с ръка от Божидар Кацаров. Нападателят се опита да защити лицето си, но ВАР разтълкува това, че по този начин увеличава обема на тялото си и блокира опасен удар по посока на вратата на Любенов. Главният съдия Никола Попов беше извикан да преразгледа ситуацията, а крайното му решение беше 11-метровият свободен удар. Пиерос Сотириу застана зад топката и с мощен удар в левия ъгъл не остави шанс на Любенов. Така “Лудогорец” уверено поведе още преди почивката.

В самия край на първата част Лудогорец доведе резултата до класическия. С един дълъг пас защитата на Локомотив беше преодоляна. Йордан Икоко овладя защитата на червено-черните и елегантно прехвърли Любенов – 3:0.

В началото на второто полувреме домакините върнаха частично интригата в мача, като намалиха изоставането си. Октавио беше намерен с дълъг пас отпред. Той се справи майсторски, победи Георги Терзиев и не остави шанс на Пад с мощен удар. Топката първо удари напречната греда, след което се оплете в мрежата.

Лудогорец отговори веднага. Икоко удари вдясно. Той намери Пиерос Сотириу. Нападателят успя да се обърне и да комбинира с Кирил Десподов. Оставаше му най-лесното – да прати топката във вратата на Любенов от границата на вратарското поле. Така много бързо гостите от Разград си върнаха комфортната преднина от три гола.

В 61-ата минута Лудогорец организира много добра контраатака. Коули и Десподов размениха няколко бързи паса и преодоляха защитата на Локомотив София. Капитанът на шампионите остана сам срещу Любенов, но не успя да го преодолее.

Две минути по-късно Валентин Николов изпълни свободен удар. Пламен Краучнов не успя да засече центрирането, а топката хитро удари точно пред Пад. Стражът обаче реагира и изби с корнер. Зелената защита успя да изведе Николов в центъра, но последва нова и този път Крачунов отбеляза с глава 2:4.

Няколко секунди по-късно Върджил Пинсън победи Терзиев и Клод Гонсалвес и стреля от дъгата от свободен удар. Пад не можа да бъде хванат, но Терзиев се намеси решително, за да предотврати добавянето на Николов.

След оставащ четвърт час Октавио пропусна добра възможност. Той овладя центрирането на Николов на гърди, но последният му удар беше доста разочароващ и неточен.

В 81-ата минута Пламен Крачунов отново успя да се издигне над всички и да стреля с глава. Николов беше центриран, но ударът не попречи на Пад, който лесно го улови.

До последния сигнал от съдията мачът приключи. Опитите на столичани да върнат още един гол бяха неуспешни. Лудогорец също не успя да създаде сериозна опасност за вратата на Любенов.

В следващия кръг на efbet Лудогорец Лига приема Пирин, а Локо София приема Арда в опит да се отдалечи от 12-ото място в класирането.

Състави:

Локомотив Sf: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 89. Матеуш Дуарте, 26. Красимир Милошев, 22. Владимир Семерджиев (Кристиан Чипев, 90 ‘), 44. Божидар Кацаров, 58. Окатагил Пин. (Раел Лолала 61′), 10. Валентин Николов, 8. Христо Иванов (Стойчо Атанасов 53’)

Замени: 1. Цветомир Витков, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов, 9. Мохамед Бухмиди, 11. Раел Лолала, 2. Стойчо Атанасов, 14. Кристиан Чипев.

Треньор: Иван Колев

Лудогорец: 1. Серхио Пад, 4. Чисиньо (Стефан Баджи, 63′), 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвес, 11. Кирил Десподов (Елвис Ману, 63′), 19. Пиерос Сотириу (Мавис Чибота, 63′), 22. Джордан Икоко, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердън, 64. Доминик Янков (Дорийн Ротари, 77 ‘), 95. Коули Оливейра

Резерва: 71. Кристиан Кахлина, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 29. Дорин Ротару, 30. Игор Пластун, 51. Илкер Будинов.

Треньор: Станислав Генчев

съдия: Никола Попов