Лудогорец постави жокера по голове

Новият защитник на Лудогорец Жан Кърничник също има страхотен гол. Той отбеляза 16 гола за предишния си отбор на Моура, което е впечатляващо постижение предвид факта, че играе като централен защитник и десен бек, пише Match Telegraph. Освен това словенецът има 14 асистенции.

Карничник вкарва не от дузпа, а от терена, което допълнително повишава стойността им. Защитникът играе ключова роля за успеха на своя отбор, като седем гола са отбелязани с цената на победата на Мур. Голът му осигури елиминиране с 3-2 за Гориция в четвъртфинала за Купата на Словения 2018/19, а той отбеляза на финала на турнира срещу Нафта през следващата година. През сезон 2017/18 той отбеляза четири гола за Мур, всичките след 80-ата минута.

Доказателството, че Карникник е защитник на важни голове, е фактът, че през миналия сезон имаше победи над най-силните съперници на Мур – Марибор и Олимпия. Той игра в шестте групови мача на своя отбор в Конферентната лига през миналия сезон, осигурявайки асистенция при историческата победа с 2-1 над Тотнъм Хотспър.

Освен че Карничник участва активно в офанзивния план, той играе и много чисто. За 178 мача в професионалния футбол защитникът не е получил нито един червен картон.

снимка: БГНЕС