Лудогорец победи ЦСКА-София във всички отношения и спечели Суперкупата на България – Новини

Лудогорец – ЦСКА-София 4: 0 (2: 0)
реализатори: 1: 0 Алекс Сантана 29, 2: 0 Доминик Янков 42, 3: 0 Пиерос Сотириу 49, 4: 0 Мавис Чибота 84

композиции:
Лудогорец (4-3-3): Кристиан Кахлина – Чичино (79-Йордан Икоко), Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков – Алекс Сантана (69-Вандерсон), Клод Гонсалвес, Доминик Янков (79-Mavis Cibota) – Каули Оливейра, Пиерос Сотириу (69-Бернард Техпетай), Кирил Десподов (85-Елвис Ману)
старши треньор: Валдас Дамбраускас

ЦСКА-София (4-1-4-1): Густаво Бусато – Иван Турицов (46-Валентин Антов), Пламен Гълъбов, Юрген Матай, Брадли Мазику – Джеферсън – Йоан Бей, Федерико Варела (72-Амос Юга), Хамза Чатакович (46-младши Нзила), Яник Уайлдшут (56-Георги Йомов) – Жорди Кайседо (56-Радослав Живков)
старши треньор: Любослав Пенев

Шампионът Лудогорец спечели за пети път Суперкупата на България по футбол. Това се случи след чиста победа с … над победителя от Купата на ЦСКА-София.
На Националния стадион „Васил Левски“ в столицата отборът от Разград имаше огромно игрово предимство и можеше да бъде поздравен за много по-впечатляваща победа.
От първите минути на мача играта беше отложена за половината от „червените“, а опасностите пред вратата на Густаво Бусато бяха една след друга.
Най-интересният и спорен момент в мача дойде в 17-ата минута. Тогава Игор Пластун вкара с глава след центриране на Кирил Десподов от корнер. Главният съдия Ивайло Стоянов вкара гол в реално време и дори даде сигнал за възобновяване на играта от центъра. Веднага след това обаче той получи съвет от рефера на VAR Волен Чинков сам да обмисли ситуацията и да отмени гола.
Най-добрата игра на „Лудогоц“ даде резултата в 29-ата минута, когато най-активният на терена Кирил Десподов се концентрира в наказателното поле, а Алекс Сантана, който нахлу от втора позиция, отбеляза с 1: 0 с глава .
Три минути преди почивката отлична двойна комбинация между националите на Десподов и Доминик Янков завърши с акробатично хвърляне на втория и втория гол срещу Бусато.
Няколко секунди след началото на второто полувреме играчите на Лудогорец имаха претенция за третия гол, тъй като Джеферсън чукна топката близо до голлинията. Повторенията не убедиха дали има гол или не, но реферът Стоянов и неговите помощници позволиха играта да продължи.
В 49-ата минута невероятна грешка на вратаря на ЦСКА Бусато позволи на Пиерос Сотириу да се покачи на 3: 0. Бразилският защитник на червените ритна топката в краката на Десподов, който се втурваше към него, и той се отклони към Сотириу, който вкара един от най-лесните голове в кариерата си.
Третият гол напълно уби интригата в мача, което в комбинация с високите температури по това време на годината лиши мача от всякаква динамика. Единственият, който продължи да играе на наистина високи скорости, беше Десподов, който в 84-ата минута направи третото си подаване в мача.
Българският гражданин прегази и фалшифицира Юрген Матай, след което премина от пистата към резервата Мавис Чибот, който на финала се озова на терена с резултат 4: 0 в полза на Лудогорец.
В съкратеното време Георгий Йомов от отбора на ЦСКА-София получи втори жълто-червен картон за фаул срещу Клод Гонсалвеш.