Лудогорец победи Славия и спечели 11 поредни шампионски титли! – БГ Футбол – Лига efbet

Отборът на Лудогорец става шампион на България за 11-и пореден път! “Орлите” спечелиха безапелационно титлата тази вечер след победа 4:1 Отборът на Славия гостува на Хювефарма Арена в мач от първи кръг от плейофа от фазата на efbet Лигата.

Лудогорец беше най-стабилният отбор, който изигра поредица от силни мачове и заслужено спечели титлата. Благодарение на днешния успех разградчани увеличиха преднината си пред втория ЦСКА с 14 точки и четири кръга преди края на сезона са недостижими на върха.

Гоко Зайков си отбеляза автогол на 14-ия и изведе домакините напред Бернар Такет удвои в 16-ата минута. Матиас Тисера също се разписа в 23-ата минута, а Текпетей отбеляза втория си гол в 54-ата минута. Йон Бакеро отбеляза почетен гол за столичани в 78-ата минута, което определи крайния резултат.

връзка1 “>

Антон Узунов

Разградчани бяха пълни собственици на терена и не оставиха шансове на “белите”, тъй като домакините можеха да вкарат повече. Така Лудогорец е недостижим на върха, като отбеляза 67 точки и изпреварва втория ЦСКА с 14 в оставащите четири мача в първенството до края на сезона. Славия остава шеста с 36 точки.

В следващия кръг “орлите” приемат ЦСКА, а преди това гостуваха на Левски в реванша от полуфинала на турнира за купата на SESAM в България. София е домакин на Черно море, но преди това ще изиграе и втория си мач от втория полуфинал от турнира за купата на страната срещу червените на стадион Българска армия.

КЛАСИФИКАЦИЯ Б EFBET ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата започна в спокойно темпо без опасност и пред двете попадения в първите десет минути.

Все пак в 14-ата минута Лудогорец поведе. Доминик Янков стреля от корнер, но при първото центриране Гоко Зайков не бе натиснат и при опит да избие нов корнер вкара топката в собствената си мрежа – 1:0. Само преди дни северномакедонецът направи същото срещу ЦСКА Москва в турнира за националната купа.

Само две минути по-късно “орлите” удвоиха преднината си. Жан Кърничник отправи отличен пас отляво в наказателното поле към Текпетей, който овладя добре ситуацията и със силен удар в близкия ъгъл намери целта на Светослав Вуцов за 2:0.

Лудогорец беше безмилостен и продължи да доминира, като отбеляза трети гол в 23-ата минута. Вуцов удари топката в краката на Текпетей, който напредна по десния фланг и центрира по тревата в наказателното поле, където играчът на гостите пропусна топката. Топката стигна до Матиас Тисера, който успя да победи Емил Виаки и вкара третия гол на домакините с удар от 7-8 метра под гредата.

В 34-ата минута домакините имаха нова възможност за гол. Топката беше отнета от Доминик Янков в центъра, а след това Тисер изведе в наказателното поле Рик Джонатан, който опита да стреля, но Вячки хвърли шпагат под краката му и го блокира в корнер.

Славия стигна до първото си положение за гол в 40-ата минута. Тогава Радослав Кирилов центрира от корнер, а на първия дънер Мартин Петков катастрофира и удари с глава, но извън границата.

В 43-та минута Рик Джонатан се озова отляво в наказателното поле от Текпетей и опита да удари диагонално ниско, но в ръцете на Вуцов.

Буквално минута по-късно шампионите пропуснаха нов страхотен шанс за четвърти гол. Алекс Сантана засече пас отляво в половината на Славия, а Текпетей отправи страхотен пас към Рик Джонатан на границата на наказателното поле и стреля, но Вуцов предпазливо излезе, за да затвори дистанцията и да блокира с тяло.

По време на почивката бе извършена тройна смяна при белите. Йон Бакеро, Кемело Нгуена и Кристиан Добрев замениха Мартин Атанасов, Дарко Тасевски и Мартин Сораков.

Лудогорец нямаше да спира дотук и отбеляза четвъртия гол в 54-ата минута. „Орлите“ организираха бърза контраатака, при която Рик Джонтан излезе от собствената си половина, след което извади Тектетей, който влезе в наказателното поле отдясно, се справи с Кемел Нгуен и отбеляза втория си гол в мача от нисък ъгъл при 4-0. .

В 68-ата минута Ерол Дост удари силно тревата от дъгата пред наказателното поле, но Серхио Пад успя да го улови.

Славия все пак постигна почетен гол в 78-ата минута. Мартин Петков изведе Йон Бекеро за защитата на Лудогорец, а испанецът остана сам срещу Пад и с техничен удар прати топката покрай него в далечния ъгъл – 4:1.

В 84-ата минута Лудогорец беше на косъм от петия гол. Спасен от Делев с ловък пас, той изведе Пиерос Сотириу отляво в наказателното поле, който опита да вкара при докосване с десния крак, но Вуцов блокира. Последва корнер, а след него топката стигна до Делев, който стреля силно от границата на наказателното поле, но отново защитникът на Славия показа отлична реакция и стреля. Накрая Тисера отново опита да вкара гол, но стреля през вратата.

До края на мача Кемело Нгуен опита удар, който обаче мина на безопасно разстояние от дясната греда на Пад, а Бакеро опита красиво изпълнение с ножица, но над вратата. Така Лудогорец стана официален шампион за 11-и пореден път.

FT | ЛУГОРОЦ – СЛАВИЯ 4:1

1:0 Гоко Зайков (автогол) 14′

2:0 Бернар Тепетей 16′

3:0 Матиас Тисера 23′

4:0 Бернар Тепетей 54′

4:1 Джон Бакеро 78′