Лудогорец победи Берое с 2:0 в мач от лигата на efbet

В последния мач от неделната програма от 13-ия кръг на първенството Лудогорец победи Берое с резултат 2:0. Мачът на Хювефарма Арена даде много интересни моменти, но не отбеляза гол.

Първият гол в мача отбеляза Мавис Чибота в 33-ата минута, а в последните секунди Бернар Текпетей удвои за домакините.

ТОПСПОРТ гледайте мача на живо:

На живо

Лудогорец – Берое, Текпетей сложиха точка на спора

Двубоят на Хювефарма Арена ще започне в 19:00 часа.

Домакините пострадаха още в първите минути, след като няколко техни играчи непрекъснато се оплакваха от болки. В 17-ата минута Десподов стреля опасно във вратата.

В 22-ата обаче имаше принудителна смяна – Жозуе Са отстъпи място на Георги Терзиев, който по-късно изигра силен мач. Малко след това Кукула замени Камара на принудителна смяна в друг лагер.

В 33-ата минута Лудогорец се възползва от непростима грешка при подаването на топката. Мавис Чибота завърши добре на десния фланг след две бързи паса между атакуващите играчи на орлите.

До края на полувремето освен добър удар Сисиньо получи жълти картони за нарушения и спорове, а играта беше прекъсната.

Снимка 551985

Берое започна добре след почивката и имаше шанс в 51-ата минута. Льо Бон се втурна към наказателното поле на Лудогорец на скорост, но ударът му от малък ъгъл не беше особено труден за Халина.

В 64-ата минута красивият удар на Доминик Янков мина покрай вратата на Берое. Силни минути последваха Лудогот, но отново без гол. Малко преди края на мача Симеон Мечев центрира успешно след ъглов удар, а Кукула отправи отличен удар, който настигна Халина и последва изкушаващо спасяване.

В добавеното време “Лудогорец” организира отлична контраатака, която Текпетей завърши.