Лудогорец на четвъртфиналите на Купата след гладка победа над Локомотив – БГ Футбол – Купа на България

Шампионът на България Лудогорец победи с резултат гостуващия отбор на Локомотив Горна Оряховица на Хувафарма Арена резултат 3:1 и стигна до четвъртфиналите на турнира за Купа България. Ichinio Marine намери резултата в 12 и Елвис Ману удвои в 38-ата минута. Във втората част капитанът на гостите Георги Колев върна попадението в 58-ата, а в 79-ата мин Мануел Шоу вкара трети гол за орлите, което определи крайния резултат.

връзка1 “>

Антон Узунов

През целия мач „орлите“ се наложиха и не си позволиха да бъдат изненадани от съперник, който ги извади от турнира през 2015 година. Днес разградчани отбелязаха два гола през първото полувреме, което до голяма степен реши задачата си предсрочно. През второто полувреме темпото се забави, което на моменти се отрази на концентрацията на играчите, което позволи на Локо ГО да си върне един гол. Въпреки това по-голямата класа Лудогорец си каза думата и успяха да гарантират успеха и рейтинга си в следващия етап с третия гол.

Шампионите ще играят с непредсказуемия Берое в първенството, а Локо ГО ще се изправи срещу Бдин Видин в Северозападната трета лига.

Треньорът на домакините Станислав Генчев заложи на играчите, които са по-рядко в състава на орлите, както и на двама играчи от резервния отбор. Те бяха 19-годишният Петър Георгиев и 21-годишният Тихомир Димитров. Атаката на тима бе водена и от Ичинио Марин, който дълго време се възстановяваше от контузия.

Треньорът на Локо ГО Марин Байчев не можеше да разчита само на контузения Краси Гавазов. Започна Димо Атанасов, който преди много години играеше за шампиони.

Първата любопитна ситуация бе заради гостите, които обаче не се възползваха от нея. В четвъртата минута Шакил Пинас сгреши с обратна топка, която позволи на Георги Колев да пробие в наказателното поле, но не намери продължение, а по-късно Сисиньо се справи и отстрани опасността.

Един от младежите на “Лудогорец” Петър Георгиев първи удари една от двете врати в седмата минута, но ударът му от далечна дистанция бе неточен.

Първата истинска голова ситуация за шампионите се случи две минути по-късно, когато Шоу изведе Бернар Текпетей в наказателното поле сам срещу вратаря Ивайло Петков, но фланговият удар на Гана премина покрай дясната греда на гостите.

Лудогорец успя да открие резултата в 12-ата минута, когато Сисиньо реализира отличен дълъг пас към Икинио Марина, който умело се справи и удари силно от границата на наказателното поле с левия крак и отбеляза – 1:0.

В 19-ата минута Текпетей отправи удар от далече срещу вратата на Петков, който обаче избяга от вратата му.

В 28-ата минута се наложи да се направи принудителна смяна в отбора на домакините. Владислав Найденов замени контузения Бернар Текпетей.

Две минути по-късно Пинас опита да стреля от разстояние, но мерникът му не беше толкова точен.

В 34-ата минута Елвис Ману стреля прекрасно от дъгата пред наказателното поле, но Петков се намеси и изби.

Четири минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Елвис Ману получи топката в наказателното поле на тима на Горна Оряховица от Ихинио Марни, след което последва слалома на холандеца и с пробен удар намери гол на Петков при резултат 2:0.

През почивката имаше три нови промени в отбора на домакините.

Още в първите секунди на второто полувреме Ичинио Марин имаше шанс да стреля през вратата на гостите, но ударът на нападателя мина покрай дясната греда на Петков.

Локо ГО успя да се върне в играта след 58 минути, когато Димо Атанасов центрира от корнер в наказателното поле, където Георги Терзиев центрира, а капитанът на гостите Георги Колев се възползва от това, като прати топката с глава в наказателното поле. . Вратата на Серджо Пад – 2:1.

20 минути преди края на нормалното време Икинио Марин стреля от границата на наказателното поле, но извън границите.

Лудогорец атакува в търсене на трети гол, а в 76-ата минута Шоу стреля в наказателното поле, но близо до дясната греда на Петков.

Минута по-късно “орлите” имаха страхотен шанс да решат всичко в мача. Влезлият като резерва Владислав Найденов проби отляво и се концентрира върху първата греда в наказателното поле, където Марин остана незащитен и го засече с глава, но вече извън границите.

В 79-ата минута Лудогорец си осигури успеха с трети гол. Мавис Чибота бе изпратен вдясно в наказателното поле и върнат на точката на дузпата, където Шоу бе напълно сам и безпроблемно удари топката в долния десен ъгъл на Петков – 3:1.

Четири минути преди края на мача Димитър Митков стреля в центъра и стреля пред наказателното поле, но на вратата.

В последните 90 минути Чибота можеше да запише името си сред реализаторите, като получи бекхенд в наказателното поле, държейки добре, преструвайки съперник и опитвайки се да намери левия ъгъл на Петков, който обаче игра добре.

До края нямаше достатъчно нови ситуации, а Лудогорец стигна до четвъртфиналите на турнира за Купа България.

FT | ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ ГОРНА ОРЯХОВИЦА 3: 1