Лудогорец изхвърли момент на магия от Европа през 2020/2021 – БГ футбол – Europarticipants

Приключението на българския шампион Лудогорец Разград в европейските клубни турнири от сезон 2021/2022 приключи. Това стана факт, след като “орлите” допуснаха четвъртото си поражение в група F на турнира от Лига Европа, този път с 0:1 от “Красная звезда” при гостуването на Белград.

“Орлите” оказаха сериозна съпротива на сръбския гранд Райко Митич, но въпреки че беше гениален момент от грандиозен мач, Мирко Иванич добави три точки към и със звездите в 57-ата минута. в класацията, за да запази шансовете на Звездата за по-нататъшен напредък.

Лудогорец остана последен с 1 точка до края на тази фаза, докато Звезда води с 10 точки. Спортинг Брага е втори с 9 точки, а Мидтиланд е трети с осем. По този начин трите отбора на “Орлите” ще решат да продължат в Лига Европа и Лига на Конференции във финалния кръг, когато Лудогорец ще се срещне в Разград Мидтиланд, а Спортинг Брага е домакин на Звездата в Португалия. Между другото, мачът в сръбската столица се проведе пред повече от 15 хиляди деца по трибуните, които подкрепиха любимците си с неспирни песни. Това се случи, защото Звезда беше глобена за игра без фенове в този мач заради ексцесии в предишния мач с Мидтиланд, но УЕФА направи компромис, като позволи на деца под 14 години да бъдат на трибуните.

Като цяло приключението на Лудогорец в Европа тази година може да се определи като тотален “ин-ян”, след като “орлите” показаха добра игра през първото полувреме на мачовете си, но след отпътуването от Малмьо в плейофите за Шампионска лига в края на август на месеца отборът не успя да запише добри спортни игри във втория по сила турнир. Това бе улеснено от факта, че „орлите“ не можеха да разчитат на значителна част от основните играчи на своя отбор поради сериозни наранявания при падането.

Срещата в Белград започна с атака на домакините, която стигна до корнер. Страхиня Еракович остана незабелязан в наказателното поле на “орлите” след неговото изпълнение, но ударът с глава на защитника мина. В седмата минута Десподов удари отдясно в атаката на разградчани и върна обратно към Йордан Икоко. Десният бек на българския шампион стреля в наказателното поле на Звезда Сотириу, който настигна Драгович и му удари глава, но напусна.

връзка 2 “>

БГНЕС

Лудогорец успя да задържи топката по-силно, отколкото в първите минути на мача, и доста добре притъпи първоначалния натиск на сърбите. В 12-ата минута “орлите” имаха претенции за дузпа, а испанският съдия бързо се консултира с ВАР, който го информира, че няма нарушения на правилата в наказателното поле на домакините. Лудогорец опита да пробие защитата на “червено-белите” с предишни атаки отляво, като Мавис Чибота трябваше да мине успешно през Радован Панков. В 19-ата минута конгоанецът нанесе силен диагонален удар извън наказателното поле, но неточно.

Цървена звезда - Лудогорец

източник: БГНЕС

В 29-ата минута “орлите” организираха отлична атака по десния фланг. Йордан Икоко мина по земята, а Десподов остави топката между краката му и той се озова в Сотириу. Стрелецът на кипърските орли хитро се обърна към Клод Гонсалвес, който удари вратата на Милан Борян, но бившият защитник на Лудогорец боксираше с две ръце.

Седем преди края Мирко Иванич реши да стреля от дистанция към вратата на България, а Серхио Пад не успя да се намеси и не успя да засече топката. За щастие на холандеца тя излезе до ъгъла, поради което пред вратата на къщата не излезе нищо интересно. Скоро след това Гелор Кенга също стреля към вратата на Разград, но встрани. Минута преди края на първото полувреме Кирил Десподов допусна нарушение срещу Еракович отдясно в атаката на “орлите”, но на българския фланг се наложи да лекува медицинския щаб на Лудогорец след единоборството.

В добавеното време първата част на “звездите” зае най-чистата позиция. Борян бързо изпълни свободен удар, а Катай получи топката. Плеймейкърът се обърна към Иванич вляво от наказателното поле на Лудогорец, но удар №4 на Звезда заби в мрежата на вратата на България, но отвън. В 54-ата минута Милан Павков удари изключително мощно отляво в наказателното поле на Лудогорец, но Серджо Пад изпрати топката в корнер с две ръце, запазвайки сигурен гол в собствената си мрежа.

връзка1 “>

Антон Узунов

360 секунди по-късно обаче Цървена звезда поведе, материализирайки натиска си от началото на второто полувреме. Мирко Иванич овладя топката пред наказателното поле на Орлов и с отлична отстъпка прати топката в горния ляв ъгъл на Пад, който не можа да се намеси в тази ситуация. В 71-ата минута Падт трябваше да се намеси, след като Пиерос Сотириу позволи на Мирко Иванич да се обърне твърде лесно пред защитата на България и да стреля, но все пак вратарят показа добър рефлекс в тази ситуация.

Голът вдъхна самочувствие на „звездите“, които започнаха да атакуват още по-масово, а в 63-ата Павков опита да вкара, но стреля във вратата на българския шампион. Пет минути по-късно Канга опита да изненада холандския вратар Лудогорец, но неточно. Пет преди края на мача Иванич отново опита да вкара от сериозна дистанция, но този път топката не попадна в контурите на вратата на домакините.

Към края на мача Лудогорец натисна сръбския тим, а в продълженията на мача се наложи решително Борян да се намеси, за да отблъсне удара на Пластун. Това беше и последният по-интересен момент за Райко Митич, тъй като Лудогорец ще бъде домакин на ЦСКА в лигата efbet.

FT / ЦЕРВЕНА ЗВЕЗДА 1:0 ЛУДОГОРЕЦ

1:0 Мирко Иванич (57)

Съдия: Хосе Мария Санчес, Испания

Стадион: Райко Митич, Белград, Сърбия

СЪСТАВ:

Червена звезда: 82. Милан Борян, 2. Милан Гаич, 25. Страхиня Еракович, 15. Александър Драгоевич, 6. Радован Панков, 55. Славолюб Срнич, 18. Негош Петрович (68 ‘- 7. Ненад Крстчич), 8. Гелор Канга, 10 Александър Катай (46 ‘- 31. Ел Фарду Бен Набуан), 4. Мирко Иванич, 9. Милан Павков

резерви: 1. Зоран Попович, 11. Филипо Фалко, 21. Петър Станич, 23. Марко Лазетич, 35. Секу Саного

Треньор: Деян Станкович

Лудогорец: 1. Серхио Пад – 6. Шакил Пинас, 30. Игор Пластун, 5. Георги Терзиев, 22. Йордан Икоко – 25. Стефан Баджи, 8. Клод Гонсалвес (65 ‘- 23. Шоу) – 11. Кирил Десподов (в) (65′- 10. Елвис Ману), 64. Доминик Янков, 13. Мавис Чибота (77’- 29. Дорийн Ротариу) – 19. Пиерос Сотириу

резерви: 67. Дамян Христов, 71. Кристиан Кахлина, 24. Оливие Вердон, 45. Димитър Митков, 74. Хюсеин Келевулев, 79. Тихомир Димитров.