Лошо: Иран съсипа волейбола ни

Българският мъжки отбор записа петото си поражение във Волейболната лига на нациите. В последния мач от втората седмица в Римини (Италия) Лвов загуби от Иран с резултат 0: 3 (20:25, 31:33, 22:25).

След този мач нашият отбор има 5 точки в актива и заема 13-то място в класирането с 1 победа и 5 загуби. Персите са шести в таблицата с 12 точки (4 победи, 2 загуби).

Капитан Цветан Соколов получи почивка, както и някои други опитни спортисти със здравословни проблеми.

За пореден път нашите мъже се биха, но въпреки всичките им усилия, те не предприеха нищо. България поведе с 6-2 след отличното представяне на Стефан Чавдаров и Радослав Парапунов през първото полувреме. Изкачването ни беше спряно. Иранците изравниха резултата – 10:10, а след това диктуваха играта до края – 1: 0.

Двамата съперници организираха втора игра за инфаркт, в която Иран наложи волята си, този път с повече опит. Имаше истинска борба и спорни моменти, а отборът ни показа много добри изпълнения. След 24:24 бяха пуснати няколко топки от двете страни на мрежата. В резултат иранците показаха голяма психологическа устойчивост и спечелиха с резултат 33:31.

Равенството беше напълно запазено в третата игра, но екипът на Владимир Алекно отново наклони везните в своя полза с по-голяма стабилност и добра организация. След равенство при 18:18 лични грешки на българите донесоха на съперника две точки предимство. Иран парира опитите за контраатака, запази предимството до края и спечели мача в три мача.

Най-резултатен за България беше Радослав Парапунов с 11 точки (1 блок и 35% ефективност в атака), докато Георгий Петров и Николай Колев завършиха с 8 точки.

Следващата седмица Лвов ще се редува да играе срещу световния шампион Полша, Олимпик Бразилия и Холандия.

Начален състав: България: Владимир Станков, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Георги Петров, Николай Колев, Стефан Чавдаров, Мартин Иванов – либеро (Денис Карягин 6, Николай Къртев).