Локо Пд отпадна от Локо СФ и стана първият четвъртфиналист на Купата – БГ Футбол – България.

Отборът на Локомотив Пловдив изтегли съименниците си от Локомотив София от турнира за Купа България и стана първият четвъртфиналист на турнира.

“Смърфовете” победиха с 2:0 на стадиона в столичния квартал “Надеждински”. Голове за пловдивчани отбелязаха Димитър Илиев и Кристиан Гомис, които празнуваха рождения си ден днес. Илиев се разписа секунди след подновяване на играта през второто полувреме, а Гомис продължи мача.

връзка1 “>

Антон Узунов

Столичният мач започна с едноминутно мълчание, с което се почете паметта на легендата на руския футбол Александър Шаламанов, който почина на 80-годишна възраст.

Във втората минута на мача домакините получиха свободен удар пред наказателното поле на смърфовете, но центрирането беше слабо, а защитата на гостите се справи. Няколко секунди по-късно подопечните на Александър Тунчев организираха контраатака, при която Парвиз Умарбаев изостава от защитата на Локо София, но в последния момент защитникът на червено-черните се намеси перфектно и отне топката от съперника.

В 8-ата минута гостите от Пловдив също стигнаха до опасен свободен удар на границата на наказателното поле по десния фланг на атаката. След пас към наказателното поле защитникът на домакините се защити с глава, а след това вратарят Александър Любенов изби в корнер.

Първата възможност за истински гол в мача се появи в 22-ата минута, когато Мики Орачев след двойно подаване със съотборника си бе изведен в наказателното поле и стреля с левия крак от отлична позиция, но топката прелетя десния страничен стълб. …

В следващата минута Пинсон стреля отлично по левия фланг и центрира в далечната греда Александър Александров, който веднага опита да се върне към Николов, но защитникът на гостите стреля и нокаутира.

Два момента последваха Локомотив Пловдив, но и при двете хвърляния съответно Парвиз Умарбаев с фаул и Салинас попаднаха в ръцете на Александър Любенов.

Пет минути преди почивката гостите имаха страхотен шанс. Томашевич нахлу в половината на домакините и подаде пас към Димитър Илиев пред наказателното поле, който с едно докосване изведе Салинас отляво. Бразилецът овладя хода и стреля по земя, но Любенов се върна на мястото си и запази вратата си суха.

В последната минута на редовното време на първото полувреме Димитър Илиев се възползва от грешката на защитника на собствениците, навлезе в наказателното поле, но вместо да търси комбинация със съотборник, реши да стреля, но прати топката над врата.

Втората част започна по най-добрия начин за смърфовете, които намериха резултати още в първата си атака. Капитанът на гостите реализира следващия си гол в черно-бялата фланелка, като даде предимство на своя отбор. Илиев беше на близо 25 метра от вратата, взе топката и изненада вратаря на домакините с удар с десния крак. Ударът му по диагонала срещна десния страничен стълб, а след това влетя в мрежата – 1:0.

В една от редките възможности за домакините след подновяването на играта през второто полувреме, Селсо Рапозо опита да изненада Илко Пиргов с далечен удар към вратата на Локомотив Пловдив, но стражите на гостите бяха внимателни и се измъкнаха без единичен удар. Проблеми.

Четвърт час преди края на мача Рапосо беше изведен отлично до десния фланг, стигна топката почти до контура и се концентрира върху далечната греда, където Пинсон остана незащитен и стреля през вратата.

Проблемите на старши треньора Иван Колев станаха още по-сериозни, след като Иля Димитров, който играеше в резерва, напусна терена само десет минути след като влезе на терена. Бившият левскар се контузи и беше заменен от Раел Лолала.

Точката на спора в “Надежда” постави Кристиан Гомис, който се разписа в продължението на мача. След корнер в полза на домакините, при който вратарят Александър Любенов се включи в атаката, гостите успяха да стрелят, а топката попадна в Гомис. Футболистът на гостите взе кожена топка и след като пробяга почти цялото поле, не беше спрян от нито един защитник, спокойно прати топката в празната врата до крайния резултат 2:0.

FT LOCO SF – LOCO PD 0:2

0:1 Димитър Илиев 46′

0:2 Кристиан Гомис 90′