Локо ПД и Черно море не победиха в жестоко дерби – БГ Футбол – efbet Лига

Отборите Локомотив Пловдив и Черно море не успяха да обявят победителя в интригуващата битка от междинния 17-и кръг на лигата efbet. Срещата на стадиона в парк Лаута завърши 1:1 и двата гола отбелязаха след обсъждане на дузпа. Голове отбелязаха Евгений Сердюк, който откри за гостите, и Димитър Илиев, който се разписа за „смърфовете“.

Така Черно море продължи отличната си серия без загуби и вече не познава вкуса на поражението в десет мача. Отборът на Илиян Илиев няма загуба от 11 септември.

Очаквайте подробности!

Двубоят в Пловдив започна внезапно, като само в първите три минути на срещата и двата отбора успяха да се настанят пред вратата на съперника. Първо домакините получиха правото да изпълнят свободен удар, а Парвиз Умарбаев влезе в игра с незавършено изпълнение. Ударът му обаче не достигна целта. Гостите реагираха почти веднага. След пас отляво и намеса на Илко Пиргов топката срещна пътя на Василий Панайотов, който опита трудна игра от въздуха, пращайки топката извън границите. При следващата атака Панайотов влетя в наказателното поле и стреля отблизо, но вратарят на домакините парира.

В 9-ата минута гостите от Варна стигнаха до наказателното поле за нарушение на Кристиан Гомис срещу Евгений Сердюк. Нападателят на моряците беше изведен за защита на домакините, но още с влизането си в наказателното поле бе избутан от защитника на Локомотив. Собствениците казаха, че нарушението е извършено извън наказателното поле, но в крайна сметка, след дълъг преглед на ситуацията с VAR, присъдата на Георги Давидов беше потвърдена.

Пабло Гарсия удари точката на дузпата и стреля силно и въпреки че Илко Пиргов докосна топката, той все пак беше точен – 1:0.

Следващата ситуация в мача бе заради смърфовете, които бяха много близо до изравняване на резултата. Парвиз Умарбаев се качи отляво и много точно в центъра в наказателното поле, където Георги Минчев остана без капак и стреля, но прати топката покрай вратата.

В 35-ата минута на срещата бе отсъдена втора дузпа, този път в полза на домакините. След атаката отляво топката се озова в центъра на наказателното поле, където след контакта между Живко Атанасов и Салинас, домакинът падна на терена, а Георги Давидов посочи бяла точка. Ситуацията беше проучена и с помощта на VAR и решението на съдията беше потвърдено.

Димитър Илиев застана зад топката и с лекота победи вратаря на гостите, пращайки го в обратния ъгъл – 1:1.

В последните минути на първото полувреме смърфовете имаха две отлични възможности за увеличаване на резултата. Първо Парвиз Умарбаев стреля с центриране към вратата на гостите, но Иван Дюлгеров показа отличен рефлекс и изби в корнер. Малко по-късно Мартин Паскалев стреля в главата след сенника на Умарбаев, но гардовете на “моряците” се върнаха на мястото си и ги спасиха.

FT • ЛОКО ПД – ЧЕРНО МОРЕ 1: 1 • Програма • Резултати • Рейтинг

0: 1 Гарсия 12 ‘(ч)

1:1 Илиев 37′(г)

Стадион: Локомотив, Пловдив

Съдия: Георги Давидов, Велико Търново

Локомотив Пловдив: 1 Илко Пиргов, 5 Мартин Паскалев, 20 Милош Петрович, 4 Кристиан Гомис (LCD), 6 Емил Янчев, 39 Парвиз Умарбаев, 44 Николай Николаев (33 Йосип Томашевич 46 ‘), 9 Бирсент Карагарен, 16 Лукас Салинас, 14 Димитър Илиев, 10 Георги Минчев

Подписки: 71 Лукас Райдър, 25 Артър Крачун, 2 Алексей Биков, 28 Иван Ангелов, 7 Шакил Сно, 19 Александър Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 28 Влатко Дробаров, 3 Живко Атанасов, 6 Виктор Попов, 32 Мартин Дичев, 71 Васил Панайотов, 23 Пабло Гарсия, 15 Леандро Андраде, 27 Даниел Димов, 17 Велислав Василиев, 9 Евгений СердиLCD)

Замени: 22 Георги Георгиев, 42 Сами Ел Анаби, 7 Родриго Вилела, 92 Джеваро Непомусено, 20 Хосе Гомеш, 88 Павел Георгиев, 14 Калин Георгиев